Podstatou eliminačnej diéty je vyhýbanie sa potravinám, ktoré spôsobujú problémy. V prípade, že si človek vytvára diétu sám, často sa ochudobňuje o cenné živiny. Následkom toho si môže privodiť iné zdravotné problémy. K eliminačnej diéte preto treba pristupovať zodpovedne.

 

Je množstvo samozvaných výživových špecialistov, treba staviť na odbornosť

V súčasnosti sa roztrhlo vrece s rôznymi výživovými poradcami či koučmi, ktorí propagujú vlastné stravovacie plány. Nie všetci majú požadované vzdelanie a znalosti. Spoločnosť Medirex ponúka profesionálne vypracovanie eliminačnej diéty výživovým špecialistom s využitím softweru, ktorý pripravili lekári – špecialisti v jednotlivých klinických odboroch. Zaručuje tak, že jej zostavenie bude v súlade s prísnymi pravidlami Medzinárodnej zdravotníckej organizácie.

 

Čo zahŕňa vypracovanie eliminačnej diéty?

Na začiatku je úvodná konzultácia zdravotného stavu, analýza stravovacích návykov, preferovaných a naopak problematických potravín. Na základe toho odborníci vytvoria zoznam odporúčaných jedál (raňajky, obed, večera), ktoré neobsahujú problematické potraviny, no zabezpečujú dennú nutričnú hodnotu a prísun všetkých potrebných živín v súlade s odporúčaniami WHO. Pri druhej konzultácii si pacient s odborníkom preberú navrhnutý plán a spoločne skonzultujú všetky prípadné otázky týkajúce sa eliminačnej diéty.

Balík obsahuje komplexný diétny plán, ktorý pomôže zaistiť prísun všetkých živín s ohľadom na výsledky laboratórnych vyšetrení.

Podrobné informácie o zostavení eliminačnej diéty vrátane online objednania sa, sú k dispozícii na internetovej stránke www.laboratornadiagnostika.sk v sekcii Som pacient. Eliminačnú diétu je možné nastaviť na základe výsledkov vyšetrenia na potravinové intolerancie, ktoré pacient absolvoval v laboratóriách Medirex. V nich sa nachádzajú odberové centrá, ktoré aktuálne fungujú na štyroch pobočkách.

Jedno z odberových centier sa nachádza na Galvaniho v Bratislave, v Centrálnom laboratóriu MEDIREX GROUP. Ďalšie je v bratislavskej poliklinike Mýtna a tiež v Centrálnom laboratóriu v Košiciach v budove EcoPoint. Štvrté novootvorené centrum je k dispozícii v Centrálnom laboratóriu v Nitre. Záujemcovia ich ľahko spoznajú podľa kreslenej postavičky na dverách – maskota Dr. Skúmavku.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...

O autorovi