1. Vyživuje vlasy a zrýchľuje ich rast

Nestačí, ak si každý deň dáte večer jedno či dve pivá. Vaše vlasy z toho nepodrastú. Toto používanie je skôr zvonka. Pivo je bohaté na vitamín B, ktorý je potrebný nielen kvôli vlasom. Vylejte približne pohár piva na vlasy, vmasírujte si ho do pokožky hlavy a nechajte chvíľu pôsobiť.

  1. Lepšia pleť

Pivo obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú pleti zachovať si pevnosť a pružnosť. Dokonca pomáha v boji proti vráskam. Znovu však ide skôr o vonkajšie použitie.

  1. Lepší spánok

Áno, konečne sa dostávame k vnútornému užívaniu. Pivo je známe ako vnútorný liek proti nespavosti. Avšak, ak by sa vám stále nedalo zaspať, pretrite si váš vankúš zopár kvapkami piva. Hovorí sa, že na spánok pomáha aj pivová aróma.

  1. Ošetruje unavené nohy

Ak vám ho nebude ľúto, vylejte jedno studené pivo do misky, v ktorej si môžete máčať unavené nohy. Uvidíte, že to bude veľmi osviežujúce, najmä tie bublinky – šumivý efekt piva pomôže vašim nohám odpočinúť si po dlhom a náročnom dni.

  1. Proti škodcom

Pivo má naozaj všestranné použitie, dokonca udržuje otravné muchy ďalej od vášho jedla. Nalejte do pohára trochu piva, zakryte ho alobalom a urobte doň zopár malých dierok. Muchy bude priťahovať skôr vôňa piva, a tak nechajú vaše jedlo nedotknuté.

  1. Dodáva lesk

Pivo má nízku hladinu kyslosti, perfektnú pre leštenie kovových predmetov, akými sú šperky, hrnce a podobne. Stačí naliať trochu piva na látku a následne ňou trieť kovový predmet. Veci tiež môžete skúsiť namočiť priamo do piva.

  1. Proti hrdzi

Kyseliny v pive dokážu odstrániť aj hrdzu. Nalejte na hrdzavé miesto trocha piva a počkajte. Ak hrdza stále drží, proces opakujte.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.