Vedci zistili, že vysoko kreatívni ľudia majú viac mozgových prepojení medzi pravou a ľavou hemisférou. Ešte donedávna sa verilo, že kreatívni ľudia sú tí, ktorí viac využívajú pravú hemisféru mozgu. Teraz vedci potvrdili, že najdôležitejšie je mať dobrú neuronálnu sieť a potom vôbec nezáleží na tom, či využívate ľavú hemisféru (analytickú, racionálnu) alebo pravú (intuitívnu, syntetickú). Podľa americkej štúdie publikovanej v časopise Bayesian Analysis, najdôležitejšie sú spojenia medzi oboma časťami mozgu. Zistilo sa, že aj geniálny Einstein mal pravú a ľavú hemisféru veľmi dobre navzájom prepojenú.

Vedci teraz zisťujú aj to, ako vzájomné prepojenia hemisfér prostredníctvom neurónovej siete, respektíve ich absencia, môžu vplývať na demenciu, epilepsiu, schizofréniu a iné neurologické stavy.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.