Potravinová intolerancia je ochorenie, o ktorom často ani len netušíme. Mnohí si tú „svoju“ v sebe nesieme roky a len sa čudujeme, prečo sa chvíľu cítime skvele a vzápätí sa o nás po pár sústach niečoho na prvý pohľad nevinného pokúšajú mdloby. V tom lepšom prípade sa naučíme tým jedlám inštinktívne vyhýbať. V tom horšom bezradne beháme po lekároch či si pripisujeme vlastné diagnózy. No a v najhoršom to neriešime tak dlho, až sa nám to rozvinie do chronických ťažkostí.

Fajn, ale čo s tým?

Hneď sa k tomu dostaneme, sľubujeme. Aby sme ale mohli problém riešiť, musíme si ho najprv opísať. Potravinovú intoleranciu s veľkou pravdepodobnosťou môžete mať, pokiaľ vás často rozbolí brucho, hlava či kĺby, nadúva vás, príznakom môže byť aj astma. Prejaviť sa dokonca môže neraz aj na psychike; ak neviete zaspať ani sústrediť sa, prepadá vás úzkosť a depresia, taktiež čítajte ďalej.

Najzákernejšie na celom ochorení je ale to, že sa nemusí prejaviť ihneď. Prvé príznaky prídu pokojne aj po mnohých hodinách. Niet divu, že sa potom odhaľuje tak ťažko.

Zvlášť ak ju vyvolávajú nezriedka aj potraviny všeobecne považované za zdravé: zelenina, ovocie, mlieko, ba dokonca aj med.

 

Riešenie dostupné rýchlo a jednoducho

Taaak, a teraz, keď už viete, či sa tento článok týka aj vás, konečne si môžeme povedať pár slov o tom, čo si s intoleranciou počať.

Najprv jedna zlá správa: ak ju raz máte, z tela ju nedostanete. A teraz už len tie dobré: keďže potravinová intolerancia spôsobuje kopec problémov, môžete sa ich všetkých zbaviť pomerne rýchlo a jednoducho. Stačí ju len diagnostikovať a potom sa vyhýbať jednotlivým potravinám, ktoré vo vašom tele robia neplechu.

Medirex ponúka široké portfólio balíčkov na vyšetrenie potravinovej intolerancie. V ponuke má pritom sety s klasickými aj menej klasickými potravinami, rovnako ako i komplexný balíček s celým spektrom všetkých potenciálne škodlivých zložiek potravy.

Ďalší postup je veľmi jednoduchý:

  • vyberiete a objednáte si svoj balíček,
  • doma sa pichnete do prsta špeciálnou ihlou,
  • kartičku „ozdobíte“ pár kvapkami krvi,
  • odošlete ju do Medirexu.

Žiadne strachy, podrobnejšie pokyny nájdete v škatuľke. Výsledky vám prídu zhruba do dvoch-troch týždňov. Netreba nikam chodiť, objednávať sa, nič vybavovať.

Ak prídu negatívne, treba pátrať inde. Ak sa ale intolerancia nájde, máte napoly vyhraté. Opäť poznáte svoje telo o niečo lepšie a viete, čoho sa v budúcnosti vyvarovať. A problémy, ktoré vás tak dlho sužovali, postupne miznú. To za tých pár kvapiek krvi stojí, no nie? 😊

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi