Málokto si však prečíta príbalový leták a upozornenie, že užívanie týchto prípravkov na uvoľnenie dýchacích ciest by nemalo prekročiť sedem dní. Ľudia tieto lehoty prekračujú a svoju závislosť si často uvedomia až vtedy, keď si zabudnú nosný prípravok doma a celý deň už nedokážu myslieť na nič iné. Chemické nosné prípravky by ste preto nemali užívať dlhšie, ako odporúča výrobca na príbalovom letáku. V opačnom prípade vznikne závislosť – sanorinizmus.

Robte to bezpečne

Väčšina z nás si zo svojho detstva pamätá únavné státie nad hrncom a naparovanie s uterákom prehodeným cez hlavu. Tento spôsob naparovanie však pravidelne spôsobuje rôzne formy oparenia, nehovoriac o tom, že len máloktoré dieťa dokáže sústredene stáť nad hrncom horúcej vody a vdychovať ju niekoľko minút. Nielen pre deti, ale aj pre dospelých existuje pohodlnejší, príjemnejší a bezpečnejší spôsob uvoľňovania dýchacích ciest – inhalovanie. Pri inhalovaní sa miniatúrne častice aerosólu dokážu dostať až do pľúcnych mechúrikov, a tak pomáhajú pacientom s rýchlejším vykašliavaním a zároveň prispievajú aj ku kratšej rekonvalescencii pacientov s nádchou. Navyše vďaka praktickým rozmerom môže každý inhalovať napríklad aj pri sledovaní televízie, deti zasa zabavíte ich obľúbenou hračkou.

A čo alergici?

Najsilnejšie obdobie alergických reakcií prejavujúcimi sa respiračnými reakciami je od marca do júna. Ľudia trpiaci týmito alergiami zažívajú týždne až mesiace ťažkosti s dýchaním a inhalátory sú príjemnou a nenávykovou možnosťou aj pre nich. Alergici a astmatici by inhalátory mali používať aj ako prevenciu. Pravidelné a poctivé inhalovanie pomáha udržiavať dýchacie cesty v dobrom a zdravom stave. Ak si vyberiete inhalátor s nosnou sprchou 2 v 1, zabijete dve muchy jednou ranou. Môžete sa totiž zameriavať na prečistenie a uvoľnenie ako horných, tak aj dolných dýchacích ciest. Nosná sprcha dokáže nos vyčistiť jemne a účinne, pričom nezničí sliznicu a jej prirodzenú obranyschopnosť. Celková terapia s nosnou sprchou trvá len 30 sekúnd, vytvára jemnú hmlu a uvoľňuje nos pomocou fyziologického roztoku alebo určenej minerálnej vody efektívnejšie ako iné chemické liečivá.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.