Niektoré ženy, ale aj muži, majú obľúbené nielen niektoré značky, ale aj konkrétne rady či dokonca produkty, ktoré používajú roky. Potreby pokožky celého tela, ale aj vlasov sa menia nielen počas života, ale aj podľa ich aktuálneho stavu, ročného obdobia a ďalších vonkajších či vnútorných vplyvov. Je dobré poznať účinky často používaných zložiek kozmetických prípravkov, aby ste následne mohli siahnuť po tom, ktorý je pre vás práve najvhodnejší.

 

Med

Med je darom z nebies. Dá sa používať vnútorne, alebo zvonku. Produkty s jeho obsahom ocení celé telo, vlasy aj nechty. Jeho skrášľujúce účinky vraj často využívala aj egyptská kráľovná Kleopatra. Med obsahuje antioxidanty, antibiotické a antibakteriálne zložky. Nájdete ho v najrôznejšej pleťovej, telovej, vlasovej kozmetike, a dokonca aj v niektorých odličovadlách alebo pílingoch. Pokožku skvele hydratuje, vyživuje, regeneruje, vyhladzuje a chráni pred predčasným starnutím. Pomáha pri hojení drobných odrenín a zranení. Vo vlasovej kozmetike slúži na prečistenie a hydratovanie pokožky hlavy, pomáha zlepšiť látkovú výmenu a posilňuje vlasové cibuľky.

Náš tip:

Med sa hodí pre všetky tipy pokožky. Dá sa využiť aj pri medovej masáži, ktorá je balzamom pre telo aj ducha.

 

Aloe vera

Obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálov, aminokyselín, antioxidantov a ďalších účinných látok. V kozmetických prípravkoch má hydratačné, detoxikačné, protizápalové a hojivé účinky. Vyhladzuje pokožku, „gumuje“ jemné vrásky, zacelí aj drobné jazvy a nepríjemné vady pokožky. Bojuje proti celulitíde, upokojuje pokožku, zmierňuje jej začervenanie a nepríjemný pocit pnutia. Aloe vera nechýba ani vo vlasovej kozmetike. Zlepšuje kvalitu vlasov, ich pevnosť, pružnosť a lesk. Bojuje s lámavosťou a štiepením končekov vlasov.

Náš tip:

Využite silné hojivé a dezinfekčné účinky aloe vera, ktoré pomôžu proti akné, oparom a ekzémom.

Kyselina hyalurónová

Moderná zložka kozmetických produktov. Kedysi ju využívali len lekárske odbory ako očná, kožná alebo plastická chirurgia. Potom sa jej ale „zmocnil“ aj kozmetický priemysel. Nájdete ju snáď vo všetkých pleťových prípravkoch pre zrelú pokožku určených k boju s vráskami a dehydratáciou. Objavuje sa aj vo vlasových prípravkoch zameraných na suché a poškodené vlasy. Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v našom tele, ale s vekom jej množstvo klesá. To sa prejavuje vráskami a znižujúcou sa schopnosťou vlasov a pokožky udržať si potrebnú vlhkosť, pružnosť a pevnosť. Preto je nutné ju dopĺňať z iných zdrojov.

Náš tip:

Doprajte ju zrelej pokožke. Jej molekuly absorbujú ku svojej hmotnosti až tisícnásobne viac vody.

 

Koenzým Q10

Látka, funkciou podobná vitamínom, sa nachádza vo väčšine ľudských buniek. Je to veľmi silný antioxidant. Ľahko a rýchlo preniká cez pokožku a v bunkách zabraňuje vzniku takzvaného oxidačného stresu, ktorý ich poškodzuje. Koenzým Q10 podporuje správnu funkciu pokožky a slizníc. Má silný omladzujúci účinok na pokožku a stará sa o jej správnu hydratáciu. Bojuje proti známkam únavy a prebúdza žiarivý a svieži vzhľad pokožky. Je dôležitý aj v starostlivosti o veľmi citlivú pokožku. Koenzým Q10 tiež zvyšuje produkciu keratínu, základného stavebného prvku vlasov. Vo vlasových prípravkoch sa stará o udržanie vitality vonkajšej časti vlasov. Kučery sú lesklejšie a ľahšie sa rozčesávajú.

Náš tip:

Koenzým Q10 chráni pokožku aj pred nežiaducim UV žiarením a krátkodobo dokáže čeliť aj veľmi vysokým dávkam.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.