PARTNER, DETI, RODINA

Vzťahy partnerské a rodičovské. Nedovoľte, aby vám ich kazila zatrpknutosťou a radšej porozmýšľajte nad tým, či sa niektoré stereotypy nedajú zmeniť.

 • Hovorte o tom, čo chcete, nečakajte, že to napadne ostatným. Prekáža vám, že väčšina domácich prác, venčenia psa, nakupovanie je len na vás? Zmeňte to.
 • Chcete si dopriať viac času na vlastné koníčky? Porozprávajte sa s partnerom, možno je na tom rovnako. Kvalitný vzťah sa nemeria množstvom času, ktorý spolu strávite, ale slobodou a dôverou.
 • Rešpektujte život a súkromie svojich odrastajúcich detí. Zaujímajte sa o ne, ale pripravte ich aj seba na to, že za každé rozhodnutie musia niesť zodpovednosť.
 • Aj v niekoľkoročnom manželstve sa môžete pričiniť o to, aby ste sa naďalej tešili na spoločnosť toho druhého. Pošlite partnerovi počas dňa milú esemesku, objednajte stôl v reštaurácii. Rovnako tak držte rodinu pokope, naplánujte spoločný obed, pripravte príjemné prekvapenie.

 

PRÁCA, STEREOTYP, ZMENA

Zmysluplná práca je tá, ktorá nás baví a napĺňa. Možno teraz je ten správny čas, aby ste sa posunuli smerom k nej.

 • Opustiť stabilné pracovné miesto, to chce odvahu. Čo však môžete stratiť, keď každé ráno vstávate s nechuťou a počas dňa posúvate očami ručičky hodiniek, aby už padla?
 • Prekonajte svoj strach z budúcnosti, žite tu a teraz.
 • Nerobte veci, ktorými idete proti sebe, naučte sa používať čarovné slovíčko nie.
 • Sú veci, ktoré ovplyvniť môžete a také, čo sú mimo hraníc vášho vplyvu. Naučte sa ich rozlišovať a neubližujte si pocitmi viny z vlastného zlyhania.
 • Hľadajte nové možnosti a riešenia. Inšpirujte sa príbehmi úspešných. O svojich pracovných plánoch nielen rozprávajte, ale ich aj uskutočnite.

 

PRIATELIA A NOVÉ TVÁRE

Rokmi ubúda možností, ako získať nových priateľov. Ale to len zdanlivo. Dajte  šancu novým príležitostiam.

 • Zotrvávate v nefunkčnom priateľskom vzťahu len preto, že vás spájajú spomienky na mladosť? Nerobte to, premáhanie sa a stretávanie sa z povinnosti vás oberajú o energiu a ničia vás.
 • Prihláste sa na kurz, do školy, choďte si zacvičiť a všade tam, kde môžete stretnúť inšpiratívnych ľudí, s ktorými vás spájajú spoločné záujmy. Možno tam objavíte aj svoju spriaznenú dušu.
 • Rešpektujte iných, ale zároveň pozerajte na to, čo robí šťastnou vás. Keď vám niekto nevyhovuje, ničí vás, vyškrtnite ho zo svojho života.

Neupínajte sa na minulosť, pozerajte sa do budúcnosti. Každý deň sa na niečo tešte. Naplní vás to energiou, odhodlaním a optimizmom.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.