… dobrým jedlom

Francúzsko

Ak chcete prežiť gastronomický sviatok, navštívte krajinu galského kohúta. Najrôznejšie druhy syrov, chutné chrumkavé bagety, ľahké jedlá vám vytvoria nebíčko v ústach. Večernú pohodu si môžete spestriť prírodným afrodiziakom – pečenými slimákmi a chutným vínom a neopakovateľná noc je na svete.

… adrenalínovými zážitkami?

Slovinsko

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorým vylihovanie pri mori nič nehovorí, vo vašich žilách zrejme koluje namiesto krvi čistý adrenalín! Práve preto sa v lete určite vydajte na dovolenku do Slovinska. Miestne divoké rieky sú zárukou dokonalého zážitku pre rafterov a kajakárov na každej výkonnostnej úrovni.

 

…históriou?

Kréta

Kus histórie a miesto, kde sa začala rodiť moderná civilizácia, určite nájdete na Kréte. Množstvo pamiatok, ktoré sa na ostrove nachádzajú, sa snáď ani nedá spočítať, preto spomenieme len zopár, ako napríklad nálezisko Knossos, kde stál palác bájneho kráľa Minosa a labyrint netvora Minotaura – bytosti s hlavou býka a telom človeka. Rozľahlá stavba, ktorá zahŕňala aj Kráľovský palác pochádza z čias minojskej civilizácie (vyše 1500 rokov p. n. l.), je unikátnym celosvetovým dedičstvom. Obývalo ju vraj až 12-tisíc ľudí.

 

… hudbou?

Budapešť

Ak ste fanúšikom dobrej hudby a chcete si v lete poriadne vyraziť z kopýtka, nemusíte chodiť vôbec ďaleko. Na Slovensku ich máme habadej, ale keby vás to lákalo aj inde, tak odporúčame Viedeň, Budapešť, Barcelonu, Katovice či Záhreb. A len pre zaujímavosť, na ten viedenský s názvom Donauinselfest ročne navštívi 2,5 – 3 milióny fanúšikov. Budete tento rok medzi nimi i vy?

… božským pokojom?

Chorvátsko

Vychutnajte si čisté more, ticho, pokoj… Tu si naozaj oddýchnete! Ale pozor! Nie je jedno, kde presne! My odporúčame mesto Makarska. Nie, nezbláznili sme sa. Nezostaňte však na preplnených mestských plážach, ale vyberte sa asi 2 – 3 km južne a zložte sa na pláži Nugal. Turisti o nej nevedia a miestnym na ňu nechce chodiť.

 

… romantikou?

Capri

Chyťte sa za ruky a s partnerom sa prejdite jednou z najkrajších cestičiek v Európe – Via Migliera. Budete míňať historické pamiatky, vinohrady, z ktorých sa získava kvalitné víno a lesy, do ktorých cez koruny stromov presvitajú posledné slnečné lúče zapadajúceho slnka. Trasu zakončíte na malebnom Belvedere del Tuono, odkiaľ si dosýta vychutnáte krásy ostrova Capri.

… luxusom?

Ženeva

Ak vám práve „pípla“ výplata a chcete si dopriať trochu luxusu, navštívte Ženevu. Ubytujte sa v navonok nenápadnom Hoteli President Wilson. Nájdete v ňom v súčasnosti najdrahšiu izbu na svete. Jedna noc tam stojí 60 000 eur! V tejto cene je započítaná izba s vlastným výťahom, fitnesscentrom, biliardom, klavírom a krásnym výhľadom na Ženevské jazero.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.