Do kuchyne 

Vlhké a teplé prostredie vyhovuje mnohým rastlinám, na parapetnej doske majú aj dosť svetla. Nezabúdajme však, že niektorým izbovým rastlinám škodia plynové výpary a nemali by sme ich umiestňovať ani v blízkosti tepelného telesa. Môže sa tu dariť fialkám, asparágusu, šachoru, bylinkám.

 

Do obývačky

V blízkosti okna zažiari pestrofarebný krotónovec, bude sa dariť rôznym druhom fikusov aj papradiam — tie sú efektne zavesené v košoch či na podstavci.

 

Do spálne

Aby sme si dobre oddýchli a zrelaxovali sa, nepatria sem voňavé kvety. Vhodné sú napríklad peperómie či paprade.

Čínska ruža červená podporuje lásku. Fialka posilňuje a inšpiruje. Červené antúrie harmonizujú energiu človeka a podporujú vášeň. Palma datľová posilňuje imunitu, ale nemali by sme ju umiestňovať k posteli. Tučnolist harmonizuje a očisťuje priestor. Dracéna v miestnosti vytvára harmonickú atmosféru, podporuje a utužuje vzťahy. Ficus benjamina zmierňuje smútok, pomáha riešiť problémy. Juka zmierňuje napätie medzi ľuďmi. Kalanchoa pôsobí na ostatné rastliny liečivo.

Pozor na jedovaté kvety

Dífenbachia môže alergikom spôsobiť vyrážky, jej listy sú jedovaté. Pozor si dajte tiež na kalanchou, cyklámen, lopatkovec či izbový brečtan. Nepríjemné tŕne má asparágus, ale ostré sú i listy juky či rôznych druhov paliem.

 

Podľa feng šuej

Do obývacej izby, kde sa stretáva množstvo ľudí, môžeme podľa tohto učenia umiestniť stálozelené i kvitnúce izbové rastliny. V spálni by mali mať miesto kvetiny s okrúhlymi, nie so špicatými listami, pretože harmonizujú energiu (napr. lipka africká). Do detskej izby sú vhodné zelenec chocholatý a filodendrony, ktoré čistia a vyrovnávajú energiu. V pracovni potrebujeme inšpiráciu a sústredenie, a tie podporujú napríklad amarylka a zornica. V kuchyni sa bude na parapete dariť pažítke a petržlenu — prajú harmónii a komunikácii. Suché kvety sú podľa feng šuej mŕtve a ako dekoráciu by sme ich mali používať len krátky čas.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.