Naše vlasy môžu byť vystavené pôsobeniu tepla, slnka, vlhkosti, chlóru alebo slanej vody, vďaka čomu strácajú na svojej kvalite. Ale nezúfajte, leto nemusí znamenať poškodené vlasy.

Tým, že zaujmete proaktívny postoj, môžete zabezpečiť, aby vaše vlasy zostali zdravé a vyzerali skvele. Počas leta buďte mimoriadne opatrní, aby ste vyzerali skvele, cítili sa skvele a zabránili tomu, aby ste na jeseň nemuseli naprávať veľké škody. Stačí dodržiavať jednoduché kroky:

Používajte šampón minimálne

Keď máte pocit, že potrebujete umývať vlasy šampónom častejšie, musíte urobiť pravý opak. Letné horúčavy a slnečné žiarenie spôsobujú vysúšanie vlasov a ešte keď každý deň použijete šampón, ktorý vlasy okráda o prírodný maz, vytvorí sa začarovaný cyklus sucha. Preto, ak je to možné, používajte šampón minimálne.

 

Prejdite na jemnejšie výrobky

Rovnako ako sa mení naša starostlivosť o pleť v lete, tak by sa mala meniť aj starostlivosť o vlasy. Je čas prejsť na jemné, prírodné produkty a vyhnúť sa tým, ktoré môžu obsahovať agresívne látky. Mali by ste tiež vynechať farbenie či žehlenie vlasov, ktoré spôsobujú ich vysúšanie.

 

Dajte zelenú kondicionérom a maskám

Suché vlasy potrebujú extra dávku vlhkosti. A čo ich viac vyživí ako kondicionér či maska? Ak plánujete byť na slnku dlhší čas, zaobstarajte si bezoplachový kondicionér, ktorý zabráni vysúšaniu vlasov. Okrem toho si po každom umytí vlasov nezabudnite votrieť malé množstvo aj do končekov. Ak sa vám zdá, že vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť, objednajte sa k svojej kaderníčke na vlasovú regeneračnú kúru alebo si doma aplikujte kvalitnú masku na vlasy.

Vyhnite sa tepelnej úprave vlasov

Vlasy sú už v lete vystavené dostatočnému teplu – nechcete ich ešte zhoršiť pomocou sušiča, žehličky či kulmy. Odložte tieto škodlivé nástroje a vykročte do sveta „au natural“, kedykoľvek je to možné.

 

Pravidelne zastrihávajte končeky

Leto okráda vlasy o vlhkosť, zanecháva konce suché a poštiepené. Aby ste sa vyhli ďalšiemu poškodeniu, určite si naplánujte pravidelné podstrihávanie končekov každých 4 – 6 týždňov.

 

Zakryte si hlavu

Rovnako ako používate opaľovací krém na ochranu pokožky, chcete chrániť vaše vlasy pred dlhodobou expozíciou. Noste klobúk alebo šatku na slnku, je to obzvlášť dôležité pre farbené vlasy, pretože slnko môže spôsobiť vyblednutie farby. Niektoré kondicionéry obsahujú SPF na ochranu vlasov.

 

Chráňte vlasy pred chlórom

Kto si vie predstaviť leto bez bazéna, keď to skrátka k letu patrí? Namietať by mohli už len vaše vlasy. Nedajte sa odradiť, nemusíte zostať mimo bazéna celé leto. Stačí použiť sedliacky rozum, najmä ak máte farbené vlasy. Najlepší spôsob, ako zvládnuť chlór, je s malou preventívnou stratégiou. Predtým ako vstúpite do bazéna, si vlasy poriadne opláchnite v sprche. Tým zabránite tomu, aby vlasy absorbovali príliš veľa chlóru. Ihneď po kúpaní si opäť opláchnite vlasy a ak je to možné, čo najskôr použite šampón a kondicionér.

Leto nemusí byť nekonečnou sériou „bad hair days“. Stačí dodržiavať správnu starostlivosť a máte o problém menej. Pamätajte, že je ľahšie udržiavať vlasy zdravé, ako potom na jeseň naprávať škody.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi