Mnohí tínedžeri trpia chronickým nedostatkom spánku. Všetko je totiž pre nich dôležitejšie, ako ísť spať. Dlho do noci pozerajú filmy na počítači, četujú s priateľmi, zabávajú sa vonku. Výsledok? Dlhodobý nedostatok spánku, ktorý výrazne ovplyvňuje ich imunitu. Z toho dôvodu oveľa ľahšie ochorejú, dlhšie sa z chorôb dostávajú a telo je náchylnejšie aj na zranenia. Ospalý človek ľahšie stratí rovnováhu a spadne, prehliadne pred sebou prekážku, do ktorej sa udrie alebo je pri športe nadmerne unavený a z toho plynú tiež zranenia.

V každom prípade by ste mali dohliadnuť na to, aby vaše dospievajúce deti spali viac. Z nedostatku spánku totiž vyplývajú aj iné zdravotné ťažkosti. Spánok je napríklad dôležitý pre pamäť a mozog, ale aj syntézu viacerých hormónov dôležitých pre zdravie.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.