Jasné, že ženy. Koniec blogu. 😊

Tak by sa to aspoň na prvý pohľad mohlo zdať, však? Vy, dámy, máte k dispozícii predsa oveľa viac vodičiek, krémikov a sprejov. My, chlapi, toho na výber až toľko nemáme. Natrieme sa niečím, na čom je nakreslené slnko a dúfame, že nezhoríme. Ale zato sme vybavení odolnejšou kožou, ktorá si na rozmaznávanie nepotrpí.

Takže štartovacia čiara je u oboch pohlaví rovnaká. Poďme sa na to pozrieť radšej prakticky.

 

Ste upír, čokoláda alebo rak?

Keď udrú horúčavy, ženy sa (aspoň podľa mojich prieskumov) zvyknú rozdeliť do troch skupín:

Pri pobyte vonku sa automaticky natierajú. Keď idú do mesta, dajú si ešte veľký klobúk a okuliare. Keď idú robiť do záhrady, takisto sa pred slnkom chránia lepšie ako upíri. Motiváciou im je mladá pružná pokožka.

Polosalámistky, ktoré sa natrú, keď si spomenú, ale pokojne to risknú aj „bez“. Ich hlavnou taktikou je ísť von až podvečer, kedy už lúče slnka nefungujú v smrtiacom móde. Tých je najviac.

Úplné flegmatičky, ktoré sú konštantne červené (alebo tmavohnedé, ak patria k šťastnému nespáliteľnému najtmavšiemu fototypu). Na natieranie sa nemajú čas, neveria tomu, nezaujíma ich to, niektoré vyzerajú v dvadsiatke na päťdesiat, ale aspoň majú dostatok vitamínu D.

A u chlapov?

Nenatierajú sa nikde inde ako na kúpalisku. Vonkajšie práce dávajú maximálne so šiltovkou, v lete ich už z diaľky spoznáte podľa spáleného ošúpaného nosa.

A to je všetko.

Nenatrafil som na chlapa, ktorý by sa natieral len tak, lebo ide von. Dokonca ani keď ide na celodennú šichtu. Ale ruku na srdce: viete si predstaviť robotníkov na stavbe, ako si vzájomne počas prestávky nežne natierajú chrbátiky?

A výsledky na seba nenechajú čakať. Za posledných 30 rokov zomiera čoraz viac pánov s melanómovou rakovinou kože. U žien pritom počet úmrtí klesá.

Nespáľme to krásne v nás

Hoci sa často sami štylizujeme do roly nanajvýš racionálneho pohlavia, štatistiky nám to nepotvrdzujú. Slnko podceňujeme, spálenie hrdinsky pretrpíme a rakovinu kože opierajúcu sa o naše červené plecia ignorujeme. Namazaní ideme akurát z krčmy.

Buďme teda radšej ako tie 2/3 žien. Natrime sa aspoň občas, keď cítime, že by naša pokožka mohla byť v reálnom ohrození. Dámy, vy nás kontrolujte, kým sa to nenaučíme. A hlavne nám dajte toto prečítať.

Veď opaľovací krém je náš priateľ, ktorý vonia ako leto.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi