Priemerná úspešnosť zákroku je okolo 60 % na jeden cyklus, líši sa však v závislosti od veku. Rozhodnutie prijať darcovské vajíčko nie je ľahké a je treba naň dozrieť. Zvyčajne je to pre pár najskôr šok, ak im v centre asistovanej reprodukcie odporučia tento typ zákroku, ale väčšina pacientov sa nakoniec pre toto riešenie rozhodne.

Príbeh Kristíny z Košíc

O predčasnom zlyhaní vaječníkov sa dozvedala skôr ako spoznala svojho manžela. Jediná šanca, ako mať spoločné dieťa, bolo využiť darcovský program. Obaja sa rozhodli, že do toho chcú ísť. Síce sa to nepodarilo na prvýkrát, manželia museli absolvovať viacero zákrokov, no nevzdali to, a dnes sa tešia z trojročnej ratolesti. „Keď nám pán doktor oznámil, že som tehotná, bol to neopísateľný pocit. Boli sme veľmi šťastní,“  hovorí s úsmevom Kristína.

Gynekológ odporučil Kristíne návštevu Gyncare

Čo ich presvedčilo? „Prečítala som si recenzie na internete, boli kladné a veľmi povzbudzujúce. Osobný rozhovor s pánom doktorom Hermanom ma presvedčil, že v tomto centre nám pomôžu, a že som spravila správne rozhodnutie,“ prezradila Kristína.
Proces a príprava na tento spôsob umelého oplodnenia nie je jednoduchý, je potrebné  absolvovať množstvo vyšetrení a užívať lieky podľa pokynov lekára. Kristína s manželom sú však rozhodnutí absolvovať túto metódu v Gyncare opäť: „Tešíme sa na ďalšie tehotenstvo a na ďalšie dieťa. Vzhľadom na to, že sa to už raz podarilo, veríme, že to vyjde znova.“
Veľa žien, ktoré majú problém otehotnieť, hovorí, že je to psychicky náročné. „Áno, samozrejme, bolo to pre mňa veľmi náročné a stresujúce, no túžba po dieťati bola silnejšia,“ uzatvára Kristína a dodáva, že „výsledok určite stojí zato.“

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.