Salzburské Staré Mesto je barokovou oslavou kostolov, námestí, dvorov a fontán. Všetky múzeá, domy, námestia, čokoládové bary a alkohol sa stali súčasťou obrovskej pocty božskému Amadeovi.

Oprávnene patrí medzi najkrajšie mestá v strednej Európe

Tento kraj v minulosti oplýval značným nerastným bohatstvom a práve veľké náleziská soli, ktorá bola kedysi jediným zdrojom príjmov, dali mestu a širokému okoliu svoj dnešný názov – Soľnohrad či Soľnohradsko. Metropola Salzburg je najvýznamnejším kultúrnym centrom s množstvom historických pamiatok, mestom Mozarta, ktorý sa tu v roku 1756 narodil, a dejiskom každoročných Salzburských hudobných slávností (Salzburger Festspiele). Pre svoju výstavnosť, počet a nádheru historických stavieb prezývajú mesto Rímom severu a radí sa medzi najkrajšie mestá v strednej Európe. Za svoju slávu a dnešný vzhľad Salzburg vďačí trom arcibiskupom, ktorí tu vládli v rokoch 1587 – 1653: Wolfovi Dietrichovi von Raitenau, Markovi Sittichovi z Hohenembsa a Paridovi von Lodron.

 

Wolfgang Amadeus Mozart bude vaším verným sprievodcom

Rodný dom Wolfganga Amadea Mozarta, ktorý nájdete v absolútnom centre Salzburgu, sídli vo veľmi úzkej a rušnej ulici Getreidegasse číslo 9. Dnes je v ňom predajňa známeho reťazca. Určite ho pri potulkách mestom neprehliadnete, denne sa pri ňom fotia davy turistov! Ak si chcete oddýchnuť, Salzburg má niekoľko z najlepších, ale aj najdrahších reštaurácií v Rakúsku. V Starom Meste sa do mnohých reštaurácií bez rezervácie ani nedostanete! Salzburg má ďalšie naj, a to najstaršie kníhkupectvo, ktoré pri potulkách mestom určite uvidíte, rovnako ako najužší dom. Pravidelne sa v meste konajú ovocné a zeleninové trhy, ktoré sú pre miestnych aj spoločenskou príležitosťou.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.