Moja psychika trpela tým, že som tučná odmalička. Už vtedy som bola samý tuk. Posmievali sa mi preto – bože, aké kruté dokážu byť deti… No ale nechcem to tu rozoberať do detailu, ale prejdem rovno k veci. Skrátka, moja obezita sa postupom rokov dostala do mojej hlavy… A to je to najhoršie. Neustále som myslela na to, ako otrasne vyzerám, aká som nechutná a bola som presvedčená, že každý, kto ma stretne, sa mi v duchu posmieva, alebo krúti hlavou, ako sa taká mladá žena mohla tak vyžrať.

 

Riskantný plán

Strašne ma to trápilo, no svoj smútok som zajedala, a teda som priberala z roka na rok ešte viac. Až keď ručička na váhe ukazovala 130 kíl, zrútila som sa. Chcela som spáchať samovraždu. Nemala som dostatok síl a odhodlania niečo s tým spraviť, tak som chcela ukončiť svoj život. Napísala som dokonca list na rozlúčku. Prehltla som lieky, ktoré boli doma po ruke, upadla do bezvedomia a prebrala som sa až v nemocnici. Trochu prezieravo, ale predsa, vyšiel môj plán, že ma niekto nájde a zachráni. Našla ma poštárka, vedela som, že mi má doniesť list priamo do rúk, tak som nechala pootvorené dvere. Ona zavolala záchranku.

 

Trénujem myseľ

Asi som potrebovala ukázať svoje zúfalstvo alebo čo, ale nevedela som to povedať, tak som to riešila takto… Ach, aká som bola hlúpa, veď som ohrozila svoj život. Našťastie, dali ma dokopy. A to nielen fyzicky, ale aj psychicky. Odvtedy som totiž začala pravidelne navštevovať psychiatrickú ambulanciu, kde sme sa s pani doktorkou o všetkom porozprávali. Naučila ma robiť si takzvaný autogénny tréning, ktorý si ja robím doma, hlavne vtedy, keď ma ovládne chuť prežierať sa. Vlastne, teraz už také stavy nemávam, iba zo začiatku.

 

Čokoládu si doprajem

Mne veľmi pomohlo uvedomenie si, že nič sa nezmení rýchlo, ale že to chce trpezlivosť a postupnosť a že drobný neúspech alebo zlyhanie neznamená úplný koniec, ktorý musím ihneď zajesť. Preto, hoci mi nasadili špeciálne stravovanie a začala som chodiť na tréningy do fitka pod dohľadom profesionála, občas som si dala čokoládu alebo zmrzku. Najhoršie totiž je, ak si niekto myslí, že zmenou jedálneho lístka sa už nikdy dobre nenaje a má z toho depku. Nie je to však tak… Raz za čas si človek musí dopriať aj takéto nezdravé dobroty. Inak by sa zbláznil a nemal by radosť zo života. Trvalo to dlho, približne tri roky, kým som schudla na krásnych 60 kíl. Ľudia ma nespoznávajú a idú si oči vyočiť. Pýtajú sa ma, čo som robila. A ja vždy odpovedám pravdivo: „upokojila som si myseľ“. A tým pádom som skrotila žravosť a „naprogramovala som sa“ na radosť zo športovania. Vyskúšajte to tiež!

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.