Namiesto šťavy z ovocia alebo zeleniny si doprajte celé kusy. Obsahujú totiž cennú vlákninu, sú skvelé pri redukčných diétach, lebo dlhšie zasýtia a dodajú energiu. Po vypití koncentrovanej šťavy sa prudko zvýši hladina cukru v krvi a môže vyvolať vlčí hlad. Do ovocných a zeleninových mixov môžete pridať jogurt, oriešky, semienka, môžete ich zahustiť vločkami a keď treba, dosladiť medom.

Pepkovo smoothie

Zmixujte banán, pomaranč, polovicu avokáda, 200 ml vody a za hrsť lístkov baby špenátu. Je to perfektná vitamínová bomba, ktorá dodá energiu.

Mauglího pochúťka

Tento nápoj je obľúbeným v Indii, kde ho nazývajú mango Iassi. Je zdrojom osožných karotenoidov a vitamínu C. Zmixujte za hrček dužiny zrelého manga, ¾ hrnčeka jogurtu a semienko kardamomu. Môžete roztriediť troškou vody a osladiť medom.

Rockyho mix

Rozmixujte uvarenú cviklu s pomarančom a niekoľkými mandľami, získate posilňujúci drink, ktorý osoží žlčníku, pečení, podporí tvorbu červených krviniek a imunitu. Pozor! Nepreháňajte to s pitím koncentrovanej cviklovej šťavy. Môže vyvolať nevoľnosť.

Silná dvojka

Hovorí sa: nemiešajte jablká s hruškami. To však platí v úplne inej sfére. Jablká a hrušky sú ideálnou dvojkou pri jarnom reštarte. Jablká posilňujú imunitu, hrušky podporujú trávenie a majú močopudné účinky.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.