Prekvapte návštevou

Už niekoľko dní sľubujete svojej mame, že ju navštívite. Popri všetkým povinnostiam, ktoré na vás čakajú, však osobné stretnutie nepripadá do úvahy. A tak jediné, na čo sa ako-tak zmôžete, je dvihnúť telefón a vytočiť jej číslo. Iste, je to najjednoduchšia forma, ako zostať v kontakte, ale čo tak sa trochu premôcť a nájsť si čas na osobnú návštevu? Veď si len priznajte, koľko času denne strávite s mobilom v ruke a prezeraním obrázkov na sociálnych sieťach. Dnes máte skvelú príležitosť vymeniť mobil za spoločne strávené chvíle. Idete do toho? Verte, že ju svojou návštevou príjemne prekvapíte a utužíte dobré vzťahy.

Relaxujte offline

Čo robíte zvyčajne po náročnom dni? Aj vy si ľahnete na gauč a ako prvé siahnete po mobile? Chyba! Hoci sa môže zdať, že ide o príjemný relax, no vaše oči ani chrbtica by vás nepochválili. Skúste to aspoň dnes trochu inak. Namiesto mobilu zapojte telo a vyskúšajte aktívny pohyb, alebo siahnite po knihe, ktorú máte rozčítanú už niekoľko mesiacov. Vedzte, že relaxovať offline je rovnako návykové a, navyše, zdraviu prospešné.

Zaspávajte pokojne

Je vedecky dokázané, že ak pozeráte na displej telefónu pred tým, ako idete spať, vysielate svojmu mozgu signály, že na spánok ešte nie je ten správny čas. Svetlo z displeja totiž vášmu mozgu napovie, že ešte nechcete spať. To, samozrejme, môže súvisieť aj s tým, prečo nedokážete zaspať, hoci vás zmáha únava. Otestujte dnes zaspávanie bez mobilu a pocítite jasný rozdiel.

Zbierajte zážitky

Je jedno, o aký zážitok pôjde, dôležité je vychutnať si ho vlastnými očami. Nekazte si čaro okamihu vyťahovaním telefónu, ktorým by ste síce mohli zdieľať daný moment, ale načo? Užívajte si tento pohľad iba pre seba a nasávajte energiu. Dá vám oveľa viac ako lajky na sociálnych sieťach.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi