Jesenná elegancia

Na tvorbu jesenných dekorácií je okrasná kapusta ako stvorená. Patrí k sezóne padajúceho lístia rovnako ako tekvice či gaštany. Svojím tvarom a farbami dodá kapusta aranžmánom originálnu, hravú eleganciu.

Okrasná kapusta nezaprie príbuzenstvo s jedlými druhmi a pripomína aj exotické kvetiny z dažďových pralesov. Naše záhrady zdobí od konca leta až do januára. Ak ju nespália treskúce mrazy pod mínus 10 stupňov, bude vám robiť radosť až do marca.

 

Ako chameleón

Príroda nadelila okrasnej kapuste širokú škálu farieb od bielej až po sýtu fialovú. Samozrejme, nie naraz. Zaujímavú premenu listov zo zelených na červené podporuje nízka teplota. Keď klesne ortuť teplomera pod bod mrazu, okrasná kapusta začne meniť farby.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.