Aj keď nie ste zástancom aplikovania si potravín na pokožku, pretože to častokrát končí alergickou reakciou, olivový olej je výnimkou. Môžete ho používať kdekoľvek na tele bez najmenších obáv.

VLASY

Vyživuje vlasy

Naneste olivový olej na vlhké vlasy a následne ich zabaľte do uteráka. Po 20 – 25 minútach opláchnite vlasy vodou, ale malé zvyšky oleja nechajte na vlasoch, aby boli hodvábne na dotyk. Vďaka jeho hydratačným schopnostiam budú vlasy jemné, zdravé a vyživené.

 

Bojuje proti lupinám

Vitamín E, ktorý je súčasťou olivového oleja, môže prispieť k zníženiu lupín. Stačí rozmiešať čajovú lyžičku olivového oleja s pár kvapkami citróna a aplikovať na pokožku hlavy.

 

Zlepší stylingové vlastnosti produktov

Zmiešajte kvapku olivového oleja do stylingového výrobku, ako je pena alebo sprej pre tepelnú úpravu, čím dodáte vlasom lesk a vlhkosť.

 

PLEŤ

Odstráni mejkap

Ak ste už minuli odličovač mejkapu alebo ste hľadali prírodný odličovací produkt bez akýchkoľvek výrazných chemikálií, olivový olej je skvelou alternatívou. Stačí použiť bavlnený tampónik s niekoľkými kvapkami olivového oleja a jednoducho odlíčiť mejkap z pleti. Ak sú vám vatové tampóniky cudzie, použite len svoje prsty a detailne masírujte. Nezabudnite zmyť zvyšky obľúbeným čistiacim prostriedkom.

 

Rozjasní pleť

Pre prirodzené rozjasnenie pleti odporúčame pridať niekoľko kvapiek olivového oleja do mejkapu, čo dodá pleti viac žiarivého lesku. Dávajte pozor, aby ste nepoužili príliš veľa olivového oleja – stačí pár kvapiek.

NECHTY

Zmäkčí nechtovú kožtičku

Najskôr vyumývajte ruky v dezinfekčnom kúpeli aspoň na päť minút, aby ste zabili baktérie a zabránili hubám. Dôležité je mať ruky suché. Potom naneste na každú nechtovú kožtičku niekoľko kvapiek olivového oleja a nechajte absorbovať asi desať minút.

 

Podporuje rast nechtov

Okrem toho, že udržiava zdravé kožtičky, olivový olej môže skutočne podporiť rast nechtov. Vzhľadom na to, že je olivový olej bohatý na vitamín E , je extrémne zvlhčujúci a ľahko sa absorbuje, čo je skvelé pre rast nechtov. Namočte nechty do olivového oleja na 20 minút raz týždenne, aby ste pocítili jeho účinok.

 

TELO

Upokojí podráždenie

Ak mávate suchú, svrbivú alebo zapálenú pokožku, olivový olej dokáže zmierniť podráždenie. Pridajte olivový olej do teplého kúpeľa a uvidíte, ako sa podráždenie zminimalizuje.

 

Zvlhčuje a hydratuje ruky aj chodidlá

Ak sú vaše ruky či chodidlá suché a popraskané, naneste asi jednu čajovú lyžičku olivového oleja na očistené ruky/nohy. Následne ich zabaľte do mikroténových rukavíc, aby sa olej úplne absorboval do pokožky. Majte rukavice cez noc alebo niekoľko hodín. Následne ich vyberte a jemne osušte papierovou utierkou, aby ste sa zbavili prebytočného oleja. Vaše ruky aj chodidlá budú ihneď jemnejšie.

 

Exfoliuje pokožku

V chladnejších dňoch počas rannej sprchy odporúčame namiesto mydla používať peeling z olivového oleja, ktorý zbaví pokožku odumretých buniek.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi