Masť na opary

V lekárňach sú dostupné krémy s účinnými látkami aciclovirus a penciclovirus. Tie je dobré nasadiť už pri prvých príznakoch, pretože v rannom štádiu dokážu účinne zabrániť ďalšiemu rozšíreniu vírusu. Okrem toho podporujú proces hojenia. Masť nanášajte najlepšie vatovou tyčinkou, aby ste prstami neprenášali vírus ďalej.

 

Krycie náplasti

Účinné látky v náplastiach zmierňujú svrbenie a pálenie. Samotné pľuzgieriky môžete prekryť špeciálnymi náplasťami na opary, ktoré sú skoro neviditeľné. Zároveň znemožňujú šírenie vírusu. Výhodou je, že účinná látka zostáva na mieste, kde je najviac potrebná.

 

Domáce prostriedky

Podľa štúdií podporuje hojenie oparu napríklad med. Kvapnite trochu medu na kúsok vaty a niekoľkokrát denne ho priložte na postihnuté miesto. Veľmi dobre pôsobí aj medovková tinktúra. Usmrcuje vírusy vyvolávajúce opar. Niekoľko kvapiek oleja nakvapkajte na vatovú tyčinku a päť-šesťkrát denne ňou pretrite opar.

 

Rada nad zlato

Pľuzgieriky nikdy neprepichujte, kto chce, môže si ich vysúšať aj liehovým roztokom, prípadne zubnou pastou, ktorá poslúži ako „prvá pomoc“. Vždy však platí, že pred a po ošetrení oparu si musíte umyť ruky!!!

 

Vedeli ste?

Opary sú prejavom zlej funkcie čriev. Okolo pier vedie dráha čriev a pokiaľ tieto nefungujú tak, ako majú, vytvoria sa opary.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.