Keď superhrdinovia preskočili z komiksových okienok do políčok filmových pásov, uchvátili celý svet. Tí, ktorých predtým poznali len zanietenci papierových zošitov, sa odrazu stali ikonami popkultúry a dobre zarábajúcou značkou. Značkou, ktorú možno kedykoľvek oživiť a prispôsobiť aktuálnym trendom.

 

Wolverine

Wolverine sa predvedol v plnej sile tak, ako ho poznáme z komiksov – zúrivý bojovník, ktorý nevie ovládať svoj hnev.

 

Superman

Režisér Zack Snyder predstavil Supermana v modernom kontexte, no so všetkým, čo k nemu patrí. Superman sa zrodil sa v komiksoch a práve tie boli pre hlavnú postavu Henryho Cavilla jediným študijným materiálom.

 

Spider-Man

V rebootovanom Spider-Manovi skúmal režisér Marc Webb oveľa viac jeho vnútro – emocionálny svet dieťaťa, ktoré opustili obaja rodičia. „Je to osamelý vlk. Outsider. Rebelant. Tým vlastne chráni sám seba – nechce byť znova odmietnutý. Je ťažké priblížiť sa k nemu.“ To sa podarilo len jeho spolužiačke a zároveň prvej láske Gwen (Emma Stone).

Spider-Manovým protivníkom bol jednoruký Dr. Curt Connors (v podaní Rhysa Ifansa), ktorý sa vďaka počítačovej grafike premenil na nebezpečného Lizarda.

 

Batman

Úlohou Batmana bolo očistiť svoje meno, pretože obyvatelia Gothamu mu prišili zodpovednosť za všetky tamojšie zločiny, a zároveň musel byť v strehu pred záhadnou Mačacou ženou Selinou v podaní Anne Hathaway.

 

Avengers: Pomstitelia

Režisér Joss Whedon si na plecia zobral poriadne ťažký balvan – vyhnať do spoločnej akcie najobľúbenejšie komiksové postavy chcelo poriadnu dávku odvahy aj kumštu. Zapotila sa aj Scarlett Johansson, ktorá si po filme Iron Man 2 zopakovala postavu Čiernej vdovy.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.