Biele piesky – taký názov pripomína skôr Karibik, teplý vietor a palmy. Aj napriek tomu toto mesto, Hvide Sande, neleží niekde na juhu, ale v Dánsku, pri Severnom mori. Nachádza sa v nádhernej krajine a z dvoch strán je obklopené vodou – na západe morom, na východe fjordom Ringkøbing. Kto hľadá na dovolenke odpočinok a pokoj, mali by to spraviť ako Dáni a prenajať si na jutskom pobreží malý prázdninový domček.

Úzky pruh pevniny, Holmsland Klit, je jedným z najobľúbenejších prázdninových cieľov v Dánsku. Malebné rekreačné sú súčasťou príjemnej prímorskej krajiny. Pred vetrom a zvedavými pohľadmi ich chránia zaoblené piesočné duny. Tu sa dá naozaj veľmi ľahko zabudnúť na okolitý svet. A vďaka teplému Golfskému prúdu tu panuje príjemné počasie ešte dlho po oficiálnej sezóne.

Na niektorých miestach sú pruhy zeme medzi morom a fjordom široké len pár stoviek metrov. Spojenie mora a fjordu sa nachádza v Hvide Sande. Hneď v jeho blízkosti sa vyloďujú rybári, keď sa vracajú z mora s úlovkami.

Treba túto možnosť využiť a posilniť sa pred výletom napríklad na najvyšší dánsky maják. Na vyhliadkovú plošinu Lyngvig Fyru vedie 228 schodov. Maják sa nachádza asi päť kilometrov severne od Dvide Sande a ponúka jedinečný výhľad. Môžete z neho dovidieť až do  Ringkøbingu, malého mesta, podľa ktorého bol pomenovaný neďaleký fjord. Život v uličkách starobylého centra mesta s historickými obchodíkmi ponúka všetko, čo by ste hľadali aj vo veľkých mestách. Len v oveľa malebnejšej podobe. Zastavte sa v niektorej z kaviarní a pochutnajte si na aebleskiver – čo sú tradičné dánske jablkové šišky.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.