„Pri prvej dcérke som sa bála pred každým vyšetrením a bola som omnoho úzkostlivejšia ako počas môjho druhého tehotenstva. Brala som všetko akosi samozrejme, myslela som pozitívne a čakala, že všetko bude v poriadku.

Po štandardných genetických testoch, ktorých výsledky nedopadli najlepšie, sa všetko zmenilo. Preukázalo sa totiž zvýšené riziko Downovho syndrómu u nášho dieťatka. Nebolo to zase také hrozivé číslo, no samozrejme sme s mužom pomysleli na to najhoršie. Začala som si študovať, ako sa starať o deti s týmto postihnutím a čítala som reálne príbehy ľudí, ktorých postihol podobný osud.

Voľba bola u nás jasná! Nech je dieťatko akokoľvek postihnuté, je naše, ľúbime ho a chceme ho za každú cenu. Tá nevedomosť však bola desivá. Gynekologička mi hneď po výsledkoch povedala o TRISOMY teste a ja som neváhala – ihneď som sa na to vyšetrenie objednala. Je úžasné, že taká možnosť existuje a je to bez akéhokoľvek rizika. Predtým som už o tomto teste počula, avšak človek to začne riešiť do hĺbky, až keď sa ho to osobne týka.

Naštudovala som si všetky dostupné informácie a s mužom sme ani na chvíľku neváhali, či do toho ísť. Nech by bol výsledok akýkoľvek, chceli sme vedieť, na čom sme a na čo sa máme pripraviť.

Mám 29 rokov a ide o moje druhé tehotenstvo. Som v šiestom mesiaci tehotenstva a verím, že naša dcérka bude zdravá! Potvrdil to aj negatívny výsledok TRISOMY testu, ktorý ma do značnej miery upokojil. Verím preto, že všetko dopadne dobre, pretože zdravie je to najcennejšie, čo človek môže mať. Všetko ostatné je už na nás ľuďoch.“

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 1.9/5. From 8 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi