Čo s tým mal spoločné Robo Opatovský?

Hýbať sa celoročne v rytme príjemných slnečných dní si určite vie predstaviť každý jeden z nás. Výnimkou samozrejme nie je ani spevák Robo Opatovský, ktorý sa spoločne s nami rozlúčil s obdobím letného slnovratu vo veľkom štýle. Uplynulý víkend si to spoločne s nami, ale tiež ďalšími návštevníkmi namieril do priestorov Hotela Lomnica, kde sa konalo podujatie Umenie vo víne. Degustoval sa nielen kvalitný mok, famózne jedlo, no servírovalo sa aj originálne umenie či kvalitná hudba.

Šéfkuchár Kocák opäť nesklamal

Na podujatí nechýbal ani degustačný večer s mediálne známym kuchárom, ktorý svoje skúsenosti predviedol v spolupráci s vinárstvom ViaJur. V reštaurácii Sissi vaše chuťové bunky rozmaznával šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý už tradične pripravil špičkovú gastronómiu. Na tanieri čarovne spojil znamenité chute s kvalitnými vínami zo spomínaného vinárstva. Andrej Kukumberg vám naopak dokázal, že umenie a kvalita vinného moku k sebe už odjakživa patria. Vinár pôvodom z Vištuku vám predstavil unikátnu kolekciu alkoholu inšpirovanú maliarom Janom Hálom, ktorého obrazy nenájdete aj v galérii Lomnica, či na etiketách limitovanej edície vín z vinárstva ViaJur.

 

 

Opatovský ako čerešnička na torte

Aký by to bol event, keby chýbala rytmická hudba alebo sprievodný program pre celú rodinu vrátane  tých najmenších? Kým u detí bodoval Baby Band – mini koncert s pesničkami FÍHA tralala a maľovanie na tvár, u starších to bol pohárik kvalitného moku v obchodíku Selaví, kde prebiehala exkluzívna degustácia vín značky Via Jur. Na svoje si však prišli aj nadšenci histórie, kdeže pred hotelom zakotvila výstava veteránov, na ktorých sa ľudia dokonca mohli aj odviesť. Hoci predstava jazdy na vozidlách z rokov dávno minulých bola pre niektorých lákavá, našla sa skupinka návštevníkov, ktorí sa predsa len túžili ponoriť do tajov hotela. Práve to im umožnili lektorované prehliadky galérie Lomnica. Úžasný koncert Roba Opatovského s Andreou Zimányiovou a GUSTAV BROM CZECH RADIO BIG BAND, na oplátku roztancovali všetkých prítomných, čo neuniklo pozornosti ani samotným umelcom. Napríklad spevák Robo Opatovský na septembrový štart len tak ľahko nezabudne. “Bolo úžasné sledovať ľudí, ktorých naša hudba chytila za srdce. Event v sebe niesol pohodovú atmosféru, čo určite podporili aj famózne priestory v hoteli Lomnica, kvalitná gastronómia a v neposlednom rade výber vín značky ViaJur,“ prezradil úprimne hudobník.

Zlatý klinec večera – prvá 3D videoprojekcia vo Vysokých Tatrách

Tatranská Lomnica okrem gastronómie a hudby však zažila aj unikátne divadlo, ktoré všetkým vyrazilo dych. Mnohých príjemne prekvapilo práve jedinečné audiovizuálne dielo – videoprojekcia vytvorená technikou 3D mappingu. Budova sa totiž rázom zmenila na plátno, na ktorom sa premietal film. Celú atmosféru dotvárala hudba vytvorená špeciálne na túto príležitosť. Priečelie hotela Lomnica tak ožilo romantickým a čarovným príbehom, v ktorom dominovalo aj vinárstvo ViaJur, ktoré sídli v Pállfyovskom kaštieli vo Svätom Jure.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi