Uhličitan vápenatý je v červenej riase obsiahnutý v takej forme, ktorá zaisťuje jeho lepšiu biodostupnosť ľudskému organizmu. Táto vlastnosť bola overovaná početnými štúdiami, ktoré merali sérové ​​hladiny hormónu parathormónu (PTH), ktorý je zodpovedný za vyplavovanie vápnika z kostí. Komplex minerálov získaný z tejto morskej riasy sérovú hladinu parat­hormónu preukázateľne znižuje, a je tak práve vhodným prípravkom v boji proti rôznym chorobám, ako sú osteoporóza, osteoartritída a ­podobne. Správny vzájomný pomer vápnika a fosforu je nevyhnutný a závisí od neho rovnováha v organizme.

Menšie množstvo fosforu spôsobí nedostatok hmoty na tvorbu kostí. Väčšie množstvo fosforu, ktoré nás väčšinou trápi viac, znižuje vstrebávanie vápnika z čreva. Fosforu väčšinou prijímame v strave dvakrát až trikrát viac, než by bolo treba. Preto je vhodné užívať taký zdroj vápnika, ktorý nebude zároveň zdrojom fosforu, ktorého máme nadbytok. Tento vyvážený pomer je práve v tejto ­morskej ­riase, a je tak ideálnym zdrojom vápnika pre ľudský organizmus.

 

Prevencia pred vznikom osteoporózy

Aquamín je bohatým prírodným zdrojom vápnika a horčíka. Oba tie­to minerály sú pre náš organizmus kľúčové, ak máme malý príjem vápnika, telo si ho berie z kostí, ktoré následkom toho rednú. Jeho užívanie je vhodné pre všetky vekové skupiny ľudí, ktorí trpia bolestivosťou kĺbov z akejkoľvek príčiny (­zápalové ochorenia, degeneratívne ochorenia, z dôvodu nadmernej záťaže a podobne). Ďalej je dôležitý pre všetkých, u ktorých bol preukázaný úbytok vápnika, a majú alebo môžu mať v budúcnosti osteoporózu, osteoartritídu a podobne. Príjem aquamínu dokáže zvýšiť efektivitu vstrebávania vápnika, a zabrániť tak rýchlemu úbytku kostnej hmoty. Nemenej dôležitou skupinou potom predstavujú pacienti všetkých vekových skupín so zlomeninami, u ktorých aquamín napomáha správnemu a rýchlemu hojeniu.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.