označenie potvrdzuje, že TRISOMY test je v súlade so všetkými európskymi smernicami, ktoré sa naň vzťahujú a že zhoda bola preukázaná pomocou príslušného postupu posudzovania.

značka je neoddeliteľnou súčasťou označovania výrobku pri jeho uvedení na trh v Európskom hospodárskom priestore. Preto sa v tejto súvislosti nazýva tiež „obchodný pas“, keďže rovnako ako pas pri vstupe do inej krajiny je potrebný pre prístup na európsky trh.

 

TRISOMY test za hranicami Slovenska

Unikátny neinvazívny test pre budúce mamičky, ktorý začali v laboratóriách Medirex poskytovať ešte v roku 2015, zaujal aj svetové laboratóriá. V súčasnosti je dostupný v Nemecku, Jordánsku, Rusku, Indii, Chorvátsku či v Maďarsku. Dnes sú k dispozícii až tri verzie tohto vyšetrenia. Najrozšírenejší variant TRISOMY test + zisťuje okrem rizika trizómie chromozómov 21, 18 a 13 tiež poruchy počtu pohlavných chromozómov a vybraných mikrodelécií chromozómov. Všetky tri varianty testu určia i pohlavie plodu. Podrobné informácie sú zverejnené na webovej stránke www.trisomytest.sk.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi