Každé ročné obdobie v Hoteli Lomnica neustále pulzuje životom a inak tomu nebude ani v jarnej sezóne. Hotelové eventy sú vždy tematické a postavené najmä na slovenských tradíciách. Svedčí o tom aj ročná spolupráca hotela s hudobným telesom SĽUK. Ak by ste navštívili hotel počas Veľkej noci, zažijete nielen poriadnu oblievačku, ale aj niečo cennejšie. Odnesiete si zážitky, ktoré sa budú niesť v duchu tradícií a kultúrneho bohatstva našich predkov. V sobotu 31. marca a v nedeľu 1. apríla si môžete vyskúšať tradičné slovenské remeslá. V tvorivých dielňach pochytíte grify na maľovanie kraslíc, pletenie či zdobenie korbáčov. V interiéroch hotela budú dokonca inšpiračné dielne prístupné širokej verejnosti, a to úplne zadarmo.

Historická spolupráca

SĽUK ako profesionálne umelecké teleso, ktoré vzniklo v roku 1949, sa veľmi teší, že mohlo spojiť svoje meno práve s Hotelom Lomnica. Známy tanečný súbor má totiž rovnako bohatú históriu ako Prvá dáma Tatier, a preto spojenie dvoch kultúrnych elementov je v tomto prípade naozaj ojedinelé a vzácne. Zrod SĽUK-u sa datuje od roku 1894 a pôvodná tvorba súboru sa počas desiatok umeleckých sezón natrvalo zaradila nielen do slovenského, ale aj do európskeho kultúrneho dedičstva.

Rukopis umelcov

Počas viac ako 66-ročnej histórie so SĽUK-om spolupracovalo mnoho významných umeleckých osobností – choreografov, výtvarníkov, skladateľov a profesionálnych interpretov. Hudobný profil telesa najviac ovplyvnil Alexander Moyzes, Ján Cikker, Eugen Suchoň, Tibor Andrašovan, Svetozár Stračina a ďalší. Ako choreograf a umelecký šéf SĽUK dlhodobo a výrazne formoval Juraj Kubánka. Medzi nezabudnuteľných interpretov, ktorí pôsobili v SĽUK-u, patria Heda Melicherová, bratia Ševčíkovci, bratia Antalíkovci, Rinaldo Oláh, Ján Berky a mnohí ďalší.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi