Hladká pokožka

Úlohou peelingu je odstrániť odumreté kožné bunky z pokožky, vďaka čomu dôjde k urýchleniu bunkovej výmeny. Čo to znamená? Po použití peelingu sa vytvorí nová vrstva kože, a teda vaša pokožka bude na dotyk i pohľad hladšia. Jeho ďalšou výhodou je zminimalizovanie upchatých pórov. Akné a rôzne kožné výsevy typické pre oblasť dekoltu, krku a chrbta sa výrazne zmiernia, ba vymiznú.

Zarastajú vám chĺpky?

Pravidelné používanie peelingu dokáže zmierniť aj problémy pri zapálených korienkoch. Odporúčame však pred holením pokožku najskôr vypeelingovať.

Potrebná dávka hydratácie

Majte na pamäti, že len očistená pokožka dokáže lepšie vstrebať hydratáciu a výživné látky z obľúbených krémov či telových mliek.

Detoxikácia tela

Telový peeling je zároveň aj jedným zo spôsobov, ako podporiť prirodzenú detoxikáciu tela, keďže veľké množstvo toxínov a škodlivín sa dostáva z tela von cez najväčší orgán, teda cez kožu.

Pružnosť pokožky

Snažíte sa spevniť svoju pokožku? Telový peeling vám v tom pomôže. Nielenže odstráni odumreté bunky, ale zároveň aj prekrví pokožku. A obzvlášť prekrvenie je dôležité pre pokožku, ktorá má sklony k vzniku celulitídy.

Recept na domáci peeling

  • 1 hrnček hnedého cukru (príp. pomletého)
  • 3 lyžice olivového alebo kokosového oleja
  • pár kvapiek citróna
  • 3 lyžičky medu

Do misky nasypte hrnček hnedého cukru, ktorý ešte pred tým môžete pomlieť. Závisí však, aké veľké abrazívne zrnká preferujete. Následne do cukru pridajte 3 lyžice olivového alebo kokosového oleja, 3 lyžičky medu a pár kvapiek citróna. Premiešaním vytvoríte jemne „brúsiacu“ konzistentnú zmes, ktorú krúživými pohybmi nanášajte na telo. Nezabudnite dôkladne opláchnuť.

Náš tip: Domáci peeling môžete využívať aj na pery. Pozor si však dajte na pleť.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi