Klasická masáž

Na klasickú masáž sa môžete vždy spoľahnúť – pôsobí okamžite a jednorazovo. Počas nej sa nielen uvoľňuje svalstvo, odstraňuje jeho ochabnutosť, stuhnutie a bolesti, ale prispieva aj k výraznej duševnej relaxácii. Masér vždy vychádza z vašich individuálnych problémov a svoje hmaty im prispôsobí. Jemnejšie spôsoby sa hodia pre ľudí s bolesťami vyvolanými rozličnými chorobami chrbtice, tvrdšie hmaty sa používajú na odstránenie nahromadených únavových látok (kyselina mliečna), ktoré sa ukladajú vo svaloch pri ťažkej práci alebo náročnom športe. Masáž možno vykonávať na celom tele alebo len na problematických častiach.

Hĺbková masáž

Ide o veľmi efektívnu, terapeutickú masáž prinášajúcu okamžitú úľavu od bolesti a napätia. Vyvinul ju nemecký terapeut Dr. Schmitt. Praktizuje sa nielen pomocou rúk, ale aj lakťov a masážnych pomôcok. Pri tejto masáži budete musieť dýchať podľa pokynov maséra. Tým vám môže uľaviť pri blokácii nervov a svalov. Hojne sa využíva pri regulácii krvného tlaku a liečení ďalších civilizačných chorôb. Je vhodná aj pre tehotné ženy. Masáž prebudí optimizmus a radosť zo života.

Masáž s vonným olejom

Je skvelá na uvoľnenie a regeneráciu tela i mysle. Odstraňuje stres, navodzuje pocit vnútorného pokoja a harmónie. Budete sa cítiť v bezpečí a nič vám nebude brániť naplno sa ponoriť do svojho vnútra a relaxovať. Správne zvolené éterické oleje uvoľnia psychickú nerovnováhu, emócie, spustia samoliečebný proces organizmu, pomôžu dodať energiu a vitalitu. Každý olej má svoje špecifické účinky. Spoločné pre ne sú tie antiseptické a antivírusové.

Tibetská medová masáž

O liečivých účinkoch včelieho medu vedeli už starovekí Arabi, Gréci a Rimania. Med pôsobí detoxikačne a je schopný odstrániť aj toxíny usadené hlboko v tkanivách. Medová masáž sa osvedčila aj pri liečbe civilizačných chorôb. Z ďalších ochorení môžeme uviesť alergie, depresie, bolesti hlavy, chronickú nádchu, reumatizmus či žalúdočné poruchy. Vykonáva sa na chrbte, prípadne na kĺboch. Med je skvelý aj pre hebkú pleť. Masáž oceníte po náročnom dni.

Štvorruká masáž

Je to kráľovská disciplína medzi masážami, ktorá vychádza z princípu indickej ajurvédy. Túto synchrónnu masáž vykonávajú dvaja terapeuti súčasne. Počas nej sa uvoľňujú všetky svaly a aktivizujú sa energetické dráhy. Masáž odstráni akúkoľvek únavu a prinesie pocit celkovej spokojnosti a úplnej relaxácie duše i tela.

Čokoládová masáž

Čokoláda obsahuje mnoho prvkov užitočných pre ľudský organizmus, aplikuje sa na celé telo a samotný proces vrátane zábalu by mal trvať 65 – 70 minút. Masér po vás rozotrie zmes teplej čokolády a prírodných olejov. Budete vnímať zmyselnú vôňu pochutiny a omámia vás pocity blaha. Pôsobením čokolády sa do mozgu uvoľňujú hormóny šťastia – dopamín, sérotonín a endorfín. Čokoládová masáž pomáha aj pri vyhladení a skrášlení pokožky.

Masáž lávovými kameňmi

Chcete zažiť ozajstné uvoľnenie a prehriatie organizmu? Objednajte si masáž lávovými kameňmi! Táto masážna technika kombinuje teplo prírodného oleja a masírovania. Lávové kamene majú schopnosť dlho akumulovať teplo. Ich prikladaním na šiju, chrbát alebo končatiny sa stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Nahromadené napätie a stres zmizne, telo preniknú slastné pocity.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.