Veľmi aktuálna jarná očista je fenoménom, ktorý všetkým rezonuje práve v tomto období. Tzv. detox pozná každý z nás, no určite prioritnejšie sa ním zaoberá práve nežnejšie pohlavie. V prípade zbavenia rôznych škodlivín z tela je však pre obe pohlavia nutné, aby sme k sebe a k svojmu telu pristupovali nanajvýš zodpovedne. Vnútorné znečistenie nám znižuje imunitu, čo má za následok spustenie rôznych bakteriálnych, plesňových a mnohých iných infekcií.

Masážami k očiste tela aj duše

Je dôležité si uvedomiť známu formulku, že čo platí na jedného, tak nemusí platiť aj na mňa. Očistnému režimu treba prispôsobiť všetky komponenty od stravy cez pohyb či vhodnú regeneráciu, ktoré idú ruka v ruke aj so zníženými centimetrami. Očistu tela však môžeme vykonávať aj prostredníctvom masáží, ktoré nájdete aj v ponuke Beauty centra Hotela Lomnica.

  1. Vhodnou masážnou technikou pri detoxikácii tela je bankovanie. Spočíva v prikladaní baniek na špecifické miesta na tele, ktoré sú prepojené s určitými orgánmi. Pod jednotlivými bankami sa vytvorí podtlak a prisajú sa na dané miesto, ktoré sa následne mimoriadne prekrví. Bankovanie vám môže pomôcť so širokým spektrom ochorení – od chronických bolestí chrbta a krížov cez celulitídu až po tráviace ťažkosti a žlčníkové problémy.
  2. Vákuové bankovanie predstavuje v súčasnej dobe jednu z najúčinnejších metód na odstraňovanie podkožného tuku a celulitídy, vrások a strií. Má výborný účinok na spevňovanie svalstva a regeneruje celý organizmus. Prikladaním jednotlivých baniek sa rozrušia tukové vankúšiky, čím môžete dosiahnuť počas celej kúry úbytok v pase v priemere 7 cm, na stehnách už v priebehu prvej aplikácie 5 mm.
  3. Dornova metóda je svetovo veľmi dobre rozšírená forma manuálnej terapie, pomocou ktorej sa uvoľňujú blokády v tkanivách a energetické bloky.Aplikuje sa voľným a prirodzeným pohybom ošetrovaného spoločne s jemným tlakom palca terapeuta. 
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi