1. Dennodenne vyslovujte vďačnosť Bohu za život a za všetko, čo vám venoval. Ďakujte za svoju povahu, múdrosť, fyzickú alebo duševnú krásu.
 2. Často sa na seba usmievajte – napríklad pri pohľade do zrkadla. Úsmev má zázračnú moc. Takýmto spôsobom sa stotožníte s teóriou, že sa páčite sebe samému.
 3. Hladkajte svoje telo, hovorte mu, aké je krásne a ako ho ľúbite. Prihovárajte sa jednotlivým orgánom a tešte ich hrejivými slovami.
 4. Kontrolujte svoju prírodnú myseľ, čiže hlavu. Vlievajte do nej pozitívne presvedčenia, mantry a afirmácie. Prinúťte ju, aby sa pre ňu teória o tom, že nadovšetko ľúbite vlastné ja, stala neodmysliteľnou a neodškriepiteľnou súčasťou. Škodlivé alebo deštruktívne myšlienky či emočné balasty vygumujte zo sivej kôry. Vždy, keď ich egomyseľ bude chcieť opätovne vytiahnuť na povrch, prinúťte ju okamžite k tomu, aby poslúchala. Uvedomte si, že to vy rozhodujete o tom, nad čím má hlava premýšľať. Skrátka, vy ste pánom nad ňou, a nie naopak.
 5. Prihovárajte sa svojmu najvnútornejšiemu dieťaťu, čiže Božiemu jadru. Robte len to, čo ono samo vníma ako správne – prospešné pre vašu „bytostnosť“. Načúvajte jeho potrebám a plňte ich. Láskou voči internému dieťaťu posilňujete lásku voči svojej celistvosti.
 6. Starajte sa o svoje fyzično i psychično. Jedzte zdravú stravu, dostatočne sa hýbte, športujte, nezanedbávajte oddych, relax a dovolenky. Aj týmto spôsobom si dávate najavo, že vaša afrodité, čiže sebaláska je silná a kvalitná.
 7. Nasávajte duchovné alebo spirituálne poznatky. Čítajte motivačnú literatúru, navštevujte kurzy alebo prednášky. Všetko, čo urobíte pre vlastné ja, posilní vašu sebalásku.
 8. Cibrite svoje záľuby a koníčky. Pracujte s estetikou, tvorivým duchom, kreativitou, umením. Zmysel pre krásno je balzamom na sebalásku.
 9. Vykonávajte také pracovné činnosti, ktoré vás duševne aj materiálne uspokojujú. Vedzte, že ak robíte to, čo vo vás nevytvára pocity šťastia a komplexnej saturácie, idete proti sebe samému, a teda odkrajujete zo sebalásky. Plnohodnotným zamestnaním – prinášajúcim hojnosť, blahobyt a prosperitu – dávate svojmu ja signál, že ho ľúbite.
 10. Obklopujte sa rezonančnými ľuďmi. Odstrihnite sa od jedincov, s ktorými sa necítite dobre – teda ktorí vám kradnú vašu pozitívnu energiu a dopujú vás svojimi vlastnými negatívnymi vibráciami. Stotožnite sa s tézou, že nikto nemá právo brať vám to, čo je vášmu ja prirodzené, čiže Božie. Budujte vzťahy, v ktorých vládne vyváženosť. Jednoducho povedané, funguje v nich jednota medzi vydanou a prijatou energiou. Lásku dávate, ale i prijímate.
 11. Naučte sa hovoriť „nie“. Uvedomte si, že máte absolútne právo odmietnuť to, čo nechcete, čo si neželáte, čo sa vášmu ja bridí. Prejavujte pravú a čistú podstatu svojej osobnosti – bez schovávania alebo skresľovania emócií. Zdravo sebavedomý človek má vlastnú tvár – a nehanbí sa za ňu.
 12. V rámci alternatívnych harmonizačných techník siahajte po červených, oranžových alebo zlatožltých minerálnych kameňoch. Sebalásku umocňuje koral, karneol, oranžový kalcit alebo jantár. Z aromaterapie vyskúšajte santalové drevo.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.