Späť na miesto = 5 minút

Na začiatok sa poriadne po svojom kráľovstve rozhliadnite a zaostrite na všetky veci, ktoré nie sú na svojom mieste. Pozbierajte časopisy a noviny, uložte na jedno miesto pohodené účtenky, zbavte sa zbytočných škatúľ z nových topánok a nenechajte tašky z nákupov len tak pohodené po byte. No a nezabudnite do expres upratovania zapojiť aj svoje deti. Postačí, ak všetkým svojim hračkám nájdu svoj domček.

 

Rýchle stieranie = 7 minút

Dúfajúc, že nebudete mať neohlásenú návštevu, ktorá bude prechádzať prstom po každej poličke, sa zamerajte na tie najviditeľnejšie miesta. Zbavte sa fľakov od vody na umývadle v kúpeľni, odtlačkov prstov na stolíkoch a sklenených plochách a viditeľných škvŕn na najfrekventovanejších plochách. A nezabudnite ani na kuchynskú linku, ktorú používate dennodenne. Jednoducho, nezanechajte po šmuhách a škvrnách ani stopu, a to aj bez chemických prípravkov!

 

Pár ťahov prachovkou = 5 minút

Či chcete alebo nie, prachu sa nevyhnete, pretože sa usádza v domácnosti neustále. So šikovnou prachovkou ho však zotriete pár ťahmi. Nezabudnite, že s utieraním prachu začíname odvrchu, pretože prach padá vždy zhora nadol. Takže najprv lampy, potom vrchy skríň, poličky a nakoniec elektrické spotrebiče.

 

Zaostrené na posteľ = 7 minút

Myslíte si, že vo vašej spálni vám žiadne nebezpečenstvo nečistôt nehrozí? Omyl! Práve tam sa totiž vyskytuje obrovské množstvo roztočov a najviac sa ich potom drží priamo vo vašej posteli. Ponožky v posteli, obliečky a prikrývky pre nich predstavujú ideálne prostredie. Preto ak nemeníte obliečky každý týždeň, aspoň narýchlo ich prežehlite horúcou parou. A medzitým odložte ponožky pekne naspäť do skrine.

 

Revízia kuchyne = 6 minút

V rýchlosti a bez veľkého zdržovania – umyte špinavý riad alebo ho uložte do umývačky riadu, utrite stôl na jedenie, raz do týždňa vymeňte špongiu na čistenie riadu a handru na jeho utieranie. Účinným čistiacim sprejom odstráňte mastnotu a viditeľnú špinu zo sporáka a digestora. A nezabudnite ani na vynesenie smetného koša.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.