Prinášame päť typov jesenných ošetrení, ktorými zabezpečíte pokožke zdravie a krásu.

Kyselina hyalurónová

Obľúbenou formou regenerácie bývajú mezoterapeutické ošetrenia tváre, krku, dekoltu aj rúk. Ich podstatou je aplikácia roztoku s obsahom kyseliny hyalurónovej a vitamínov do povrchových vrstiev pokožky pomocou drobných mikrovpichov. Po opakovaných ošetreniach je pleť dokonale hydratovaná a pružnejšia. Kyselina hyalurónová je tiež účinnou pomôckou pri vypĺňaní vrások. Po ošetrení by ste sa mali vyhnúť slnečnému žiareniu, preto je vhodné absolvovať ho práve počas jesenných alebo zimných mesiacov.

 

Chemický píling

Je vhodný pri redukcii a odstraňovaní farebnej nejednotnosti pleti, drsného povrchu pokožky a hyperpigmentácií. Po ošetrení je potrebné chrániť pleť krémami s vysokými faktormi, výsledkom je nádherne omladená, svieža a zregenerovaná pokožka.

Laser

Pomáha pri odstraňovaní pigmentácií, rozšírených cievok, ale aj nežiaduceho ochlpenia. Laser sa používa aj ako metóda na oddialenie starnutia. Ide o fotorejuvenizáciu, metódu, ktorá pracuje na báze intenzívneho pulzného svetla a využíva princíp zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa cielene prehrievajú farebné zmeny pokožky, ktoré sa následne odstránia, v hlbších vrstvách dochádza k  deštrukcii poškodených vlákien a k formovaniu nového kolagénu. Výsledkom je spevnenie kože, zvýšenie jej elasticity a redukcia vrások, pleť sa rozžiari, farebne zjednotí a vypne.

Drakulo terapia

Obľúbenou metódou regenerácie pleti je drakulo terapia, inak nazývaná aj plazma terapia. Ide o metódu, pri ktorej sa využíva prirodzený regeneračný účinok plazmy. Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov a ktoré by malo lepšie reparačné schopnosti. Výhodou ošetrenia je, že v porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky. Má liečebné a regeneračné účinky.

Drakulo terapia sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Efektívne hojí jazvy, napríklad po akné. Vyhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápia strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Blahodarne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov. Pri tomto type terapie sa využíva vlastná krv každého pacienta. „Ide o zanedbateľný odber, do 16 mililitrov. Následne sa odobratá krv umiestni do špeciálnej centrifúgy, kde sa od krvi oddelia jednotlivé časti. Pre nás sú dôležité krvné doštičky, ktoré obsahuje práve jedna zo zložiek – plazma. Jej súčasťou sú totiž rôzne rastové faktory a proteíny, ktoré regenerujú pokožku. Zároveň podporujú a urýchľujú jej hojenie. Získaná plazma sa bezprostredne aplikuje priamo na miesto, ktoré si zákrok vyžaduje.

 

Pozor na znamienka

Zvýšenú pozornosť po lete venujte znamienkam. Ak pozorujete zmeny či vznik nových výrastkov, je vhodné navštíviť dermatológa, aby skontroloval, či je všetko v poriadku.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.