Ak mám byť úprimná, rozhodne sa nepovažujem za milovníčku sladkostí a taktiež ani za odborníčku na dezerty. Ak už si však raz za čas niečo „hriešne“ doprajem, musí to byť láska na prvý pohľad. Počas nedávnej pracovnej návštevy Hotela Lomnica v Tatranskej Lomnici mi kolegyne odporučili dezert s názvom Lomnica cake, ktorý je údajne vychýrený široko-ďaleko. Bola by som teda blázon, ak by som v ten deň dala výnimočnej cukrovinke košom. Gastronomického úkazu, ktorého tajnú receptúru dokonale ovláda len samotný tvorca, som sa preto nevedela dočkať.

Hriešna chuť fenomenálnej pochúťky

Už na prvý pohľad bol pastvou pre oči! Lomnica cake pôsobil na tanieri lahodne a plná príchuť legendárneho dezertu, typického pre Prvú dámu Tatier, sa stala doslova oázou pre moje zmysli. Jeho atraktivita totiž nešla na úkor chuti a moje očakávania dokonca nesklamal ani po prvom kúsku. Fenomenálna pochúťka s čokoládovou polevou si ma však získala najmä krémovou plnkou.

Bolo v nej cítiť lesné ovocie a poctivé domáce suroviny, čo je v dnešnej dobe skutočná vzácnosť. Dezert bol sladučký, hutnej konzistencie a skvelo sa hodil k horkej a silnej káve. So šálkou horúceho nápoja bol doslova balzamom na dušu! Ak preto ak najbližšie prekročíte prah Hotela Lomnica, určite zavítajte do Kaviarne Mozart, kde ho pravidelne a s láskou pripravuje talentovaný šéfcukrár.

Tvorca prísne tajnej cukrovinky

Ak by každý vedel piecť dezerty tak ako šéfcukrár Matúš Reľovský v priestoroch Prvej dámy Tatier, svet by bol dokonalý. Jeho cukrárske výtvory majú totiž jednu spoločnú črtu – lahodia oku a božsky chutia. Matúš sa s hotovými koláčikmi hrá až do posledného detailu a prezentáciu pokladá za nevyhnutnú súčasť podávania. Okrem vlastných výtvorov však v hoteli pečie aj zákusky so siahodlhou tradíciou.

V Kaviarni Mozart preto nájdete napríklad aj slávny dezert pomenovaný po ruskej primabaleríne Anne Pavlovej, tzv. Pavlovu tortu, no taktiež aj slávnu Sacherovu tortu. Ako však vznikol geniálny Lomnica cake? Matúš mi prezradil, že veľkú rolu pri tvorbe chutnej cukrovinky zohrala najmä jeho kreativita. Ako jeden z mála šéfcukrárov používa poctivé slovenské suroviny a zásadne sa vyhýba akýmkoľvek margarínom. Starostlivo temperuje čokoládu a na konečnom dizajne dezertu ponecháva vlastný cukrársky rukopis.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi