Vázu s čerstvo narezanými ružami umiestnite na miesto, kde na ňu nebude priamo dopadať slnečné svetlo. Rovnako sa vyhnite aj prievanu, na ktorý sú rezané kvety háklivé. Ak si dáte tú námahu, že vázu s kvetmi umiestnite na noc na chladnejšie miesto, budete sa z nej tešiť ešte dlhšie.

Ak sa budete rozhodovať, či si na záhradke vysadíte ruže, nezabudnite, že starostlivosť o ne je pomerne náročná. Avšak je potrebná, pretože len ošetrené ruže budú zdravé, krásne rozkvitnú a získajú odolnosť proti škodcom.

Ak sa chcete ružami potešiť aj doma vo váze, zrezávajte ich šikmým rezom v ranných hodinách. Ak ste ich kúpili v kvetinárstve, ostrým nožom opätovne zrežte stonku – tiež šikmým rezom najlepšie pod studenou tečúcou vodou. Zabránite tak tomu, aby sa do stonky dostal vzduch, ktorý bráni kvetu nasávať vodu z vázy.

Ruža je bez debaty romantička. Jej kvetenstvo je natoľko výrazné, že ani nepotrebuje iných spoločníkov. Ak zvolíte kvety v jednom odtieni, dosiahnete veľmi elegantný aranžmán vhodný napríklad do vidieckeho prostredia.

Počas sezóny odštipávajte uschnuté kvety. Ak sú ruže zdravé, nasadia nové puky, a vy si budete užívať krásne rozkvitnuté kríky až do jesene.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.