Baktérie a vírusy sú našimi vernými spoločníkmi na každom kroku. No odborníci tvrdia, že imunitu si treba budovať a prílišná čistota tiež nie je istou cestou k zdravému životu. Najlepšia teda bude rokmi preverená zlatá stredná cesta. Na kancelárskom stole je až 400-krát viac baktérií ako na toalete. Najviac sa im páči na telefóne, klávesnici a myši. Preto ak si v takomto prostredí vybalíte desiatu či obed, tak môžete toho zjesť viac, ako ste mali v pláne. Nepomôže ani to, že si pred jedlom dôkladne umyjete ruky. Načo, keď sa s čistými rukami vrátite na mínové pole plné choroboplodných zárodkov? Pozor si dávajte aj na kľučky – nie každý si umýva ruky, ako treba. Takže práve kľučky môžu zmariť vašu snahu vyhnúť sa baktériám.

 

Jedzte iba jedlo

Bez ohľadu na to, či za svojím pracovným stolom jete alebo nie, mali by ste si ho pravidelne utierať. Postačia dezinfekčné obrúsky či spreje, ktorými si každý druhý deň pretriete najviac chytané predmety. Nebojte sa, že vás kolegovia v kancelárii budú upodozrievať, že ste rodina detektíva Adriana Monka z rovnomenného seriálu. Ten pre strach z baktérií ani nechodil výťahom a nepodával ruku. Až tak preháňať nemusíte. Stačí, ak si umyjete ruky po každej toalete a pred každým jedlom. Ak nemáte poruke teplú vodu a mydlo, nájdite v kabelke miesto čistiacemu gélu. Takáto drobnosť by mala patriť k povinnej výbave spolu s papierovými obrúskami.

Pozor na pracovnú kuchynku

Obedňajšia prestávka je nielen na doplnenie spálených kalórií, ale z pohľadu odborníkov slúži ako psychohygiena. Takže vytiahnuť päty z kancelárie má viacero pozitív, hoci je to aj výlet do kuchynky. Tam však tiež nevládne „sterilita“! Ak si obed zvyknete ráno odložiť v spoločnej chladničke a pred jedlom si ho zohriať v spoločnej mikrovlnke, mali by ste sa s kolegami dohodnúť na pravidelnom čistení oboch spotrebičov. Podľa prieskumov sa na ich rúčkach páči baktériám rovnako ako na spomínaných predmetoch v kancelárii. Ďalšou nástrahou je hubka na umývanie riadu. Hoci ju pravidelne meníte a všetci ňou v práci umývate iba riad a nič iné, predsa len musí slúžiť viacerým ľuďom ako tá vaša doma. Preto si obedár doma ešte raz poumývajte teplou vodou a čistiacim prostriedkom.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.