Každé ročné obdobie v Hoteli Lomnica je oživené špecifickým kultúrnym podujatím, a inak tomu nebude ani v prípade Veľkej noci, ktorá je už za dverami. Ak Vás irituje predstava sviatkov strávených doma, sviatočný relax s blízkymi či s priateľmi môžete tento rok prežiť u Prvej Dámy Tatier. A že to bude zážitok, o tom vás presvedčíme v nasledujúcich riadkoch.

 

Tradičné veľkonočné raňajky

Zo striedmosti do hodovania. Už celé stáročia predchádza veľkonočným sviatkom štyridsaťdňový pôst, ktorý sa nevzťahuje len na jedlo, ale aj životný štýl. Počas pôstnych dní naši predkovia konzumovali jednoduchú bezmäsitú stravu, zloženú zo zemiakov, strukovín, kyslej kapusty a sušeného ovocia. Sviatky Veľkej noci sa však v Hoteli Lomnica predvedú v podobe hojnosti, a to už od skorého rána. Ochutnať môžete šunky, údené mäso, vajíčka, syry, klobásky, jogurty, naše vlastné chrumkavé pečivo či veľkonočné koláče alebo sladké kaše, ktoré si môžete namixovať. Samozrejme, na svoje si prídu aj vegáni. Bohato prestreté stoly Prvej dámy vás nenechajú chladnými a vychutnať si ich môžete od nedele 21. apríla do pondelka 22. apríla.

Na svoje si prídu deti aj dospelí

Pri tvorbe programu na náš veľkonočný pobyt sme mysleli aj na rodičov s deťmi. V našej hotelovej škôlke, ktorá vám bude k dispozícii od piatku do nedele vždy od 16.00 hod. do 21.00 hod., sme pripravili pre najmenších animačný program s tvorivou dielňou.

Podvečerné posedenia v kaviarni so živou hudbou 

Aká by to bola Veľká noc bez kvalitnej hudby? Sviatočnú náladu vo vás podnieti živá hudba, ktorú si pri dobrom drinku môžete v podvečerných hodinách vychutnať v Kaviarni Mozart.

 

Unikátna verzia najslávnejšej Shakespearovej drámy ako komédia

Hamlet je najznámejšou a najčastejšie citovanou divadelnou hrou anglického dramatika Williama Shakespeara, a tak právom patrí medzi najinscenovanejšie hry vo všetkých krajinách západnej kultúry. Fanúšikov divadelných predstavení potešíme, pretože Hamlet mieri aj do priestorov Hotela Lomnica, a to konkrétne 21. 4. 2019 v dvoch časových líniách o 17.00 a 19.00. Hamleta však uvidíte v úplne inej verzii, než ste zvyknutí, o čom už vypovedá len samotný názov Hamlet alebo Nález lebky. Na pódiu sa vám predstaví komediálne spracovanie alebo jarmočná improvizácia na tému najznámejšej tragédie v dejinách dramatiky. Nepremeškajte strhujúci príbeh princa dánskeho, tak ako ho napísal sám William Shakespeare, v špecifickom prevedení.

Predaj lístkov: reception@hotellomnica.sk, +421 52 285 35 00, Vstup 20 €

Réžia: Jakub Nvota, Hrajú: L. Hurajová, Z. Kyzeková, Š. Richtárech, Š. Martinovič, J. Nvota, P. Buocik/K. Mikulčík

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi