Na prístupe záleží

Obdobie úsilia o počatie je veľkou psychickou záťažou nielen pre ženu, ale pre oboch partnerov. Veľmi záleží na tom, aby ich okolie podporovalo vo svojom rozhodnutí, a tiež aby cítili dôveru v centrum asistovanej reprodukcie, kde sa pre zákrok rozhodnú. „Boli sme veľmi spokojní s prístupom lekára aj personálu. Všetci boli veľmi milí, priateľskí a ľudskí“.

Treba byť odvážny

Mnoho párov má zábrany rozhodnúť sa pre umelé oplodnenie zo strachu, že im prípadný neúspech prinesie bolestivé sklamanie. „Párom, ktoré sa boja podstúpiť asistovanú reprodukciu by som odkázala, aby sa nevzdávali a boli trpezliví. A hlavne musia veriť, že to dobre dopadne. Ja stále hovorím, že naša maličká je vymodlená“, dodáva Mária.

 

Tá radosť…

„O tom, že som tehotná, som sa oficiálne dozvedela, približne 2 týždne po transfere oplodneného vajíčka, keď som bola na krvnom teste u môjho gynekológa. Keďže hodnoty boli spočiatku nízke, išla som neskôr na kontrolný odber, kde sa tehotenstvo potvrdilo. Naschvál hovorím oficiálne, pretože v srdci som to cítila už tesne po transfere“, priznáva sa Mária. „Po tom, ako som sa dozvedela, že som tehotná, som bola v Gyncare ešte dvakrát na kontrolné vyšetrenie. Keďže bolo všetko v poriadku, na ďalšie kontroly som už chodila priamo k môjmu gynekológovi.“

Manželia z Košíc mali veľké šťastie. Ich odhodlanie, viera a presvedčenie ich nakoniec priviedli k vytúženému bábätko. „Myslím, že ešte stále žijeme v dobe, kedy je téma asistovanej reprodukcie tak trochu tabu. Priali by sme si, aby sa o tejto téme viac hovorilo a písalo, aby aj páry, ktoré o tom zatiaľ len rozmýšľajú, nabrali odvahu a spravili ďalší krok na ceste k vytúženému bábätku.“

Ak sa vám tiež dlhodobo nedarí otehotnieť, dohodnite si bezplatnú konzultáciu na 0800 300 000 alebo nás kontaktujte cez e-mail info@gyncare.sk.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi