Zakázané jedlo

Žiadne potraviny si nezakazujte, akurát niektoré obmedzte. Keď máte veľkú chuť na nanuk, kúpte si ho a dajte si z neho polovicu, ideálne doobeda. Tým naňho prestanete myslieť, navyše máte ešte dosť času ho spáliť pri cvičení.

Nedostatok spánku

Ovplyvňuje naše stravovacie návyky, pretože keď sme nevyspatí, máme väčšiu chuť na sladké a jeme oveľa viac. Keď máme málo spánku, mozog produkuje menej hormónu nasýtenia a, naopak, viac hormónu hladu.

Prísne diéty a hladovky

Zabudnite na diétu, pri ktorej sa konzumuje len jedna polievka alebo sa pijú len šťavy či jedia zeleninové šaláty. Vedci už dávno dokázali, že prísne diéty nefungujú. Spomaľujú metabolizmus a jo-jo efekt bude o to rýchlejší.

Vynechávanie jedál

Je jedno, či vynechávate raňajky alebo večere, výsledok je rovnaký: budete chudnúť oveľa pomalšie, ako keby ste jedli každé 3 či 4 hodiny.

Žiadny tuk

Diéta, ktorá zakazuje všetky tuky, je zlá. Tuk podporuje pocit sýtosti, je dôležitý pre náš mozog, srdce aj cievy a navyše sa v ňom vstrebávajú vitamíny D, E, A, K nevyhnutné pre náš život. Okrem toho, keď je z potravín umelo odňatý tuk, väčšinou sa nahradí cukrom či inými prídavnými látkami, ktoré v konečnom dôsledku škodia našej línii aj zdraviu oveľa viac.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.