Aj keď už nie je tridsať stupňov, stále používajte denný krém s ochranným UV faktorom, pretože aj jesenné slnko môže prispievať k tvorbe nepekných pigmentových škvŕn. Aspoň raz do týždňa doprajte svojej pleti píling, ktorý ju zbaví šupinatej kože a vďaka ktorému sa pleť krásne prekrví a rozžiari. Rovnako raz do týždňa naneste na pleť kvalitnú pleťovú masku, ktorá jej dodá vitamíny, pleť osvieži, spevní a omladí. Nezabúdajte na starostlivosť o ruky a pery. Hydratácia prospieva aj im.

Ak chcete vyzerať mladšie, skúste tieto triky:

  • Zlaté farbičky: Na jesenný mejkap si vyberajte zlaté a teplé tóny.
  • Zabudnite na tmavé linky: Vyhnite sa čiernym tekutým linkám, pridávajú vám roky navyše. Rovnako opatrne používajte tmavé očné tiene a úplne sa vyhnite metalickým tieňom a rúžom – zvýraznia vrásky. Naopak, začnite používať bielu ceruzku, ktorou jemne prejdete očné linky. Váš pohľad bude jasnejší a mladší.
  • Líčka: Jemná ružová či broskyňová na líčkach dodá pleti žiariacu a zdravú farbu.
  • Základ je krém: Ak už nemáte tridsať, používajte nočný krém s obsahom vitamínu A, respektíve jeho derivátov. Hrajú dôležitú úlohu v boji so starnutím, pri ich používaní je pleť hladšia, vypnutejšia, pevnejšia.
  • Rozjasnite pleť: Ak ešte nepoužívate rozjasňovač na tvár, je najvyšší čas s ním začať. Používa sa najmä na horné partie lícnych kostí, pod obočie, na stred nosa po celej línii a do vnútorného kútika oka.
  • Nie púdru. Vyhnite sa púdru a keď používate mejkap, zvoľte radšej tekutý a hydratujúci. Matný mejkap a púder sa ukladajú vo vráskach, čím ich zvýraznia. Preto vo vyššom veku môžete prejsť radšej na BB krémy.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.