1. Chcem schudnúť a viac sa hýbať

Chudnutie a cvičenie patrí asi k najčastejším predsavzatiam svojho druhu. Žiaľ, len málokomu sa podarí vydržať aspoň do februára. Je pravda, že v novom roku sme namotivovaní, odhodlaní, ale v skutočnosti máme len veľké oči. Nedovoľte, aby sa zo športovania alebo akéhokoľvek pohybu stala rutina, ktorá vás príliš rýchlo omrzí. Dajte si radšej menšie ciele a začnite zľakla. Pretože nejde ani tak o konečný výsledok ako o pocit spokojnosti.

 

  1. Chcem tráviť viac času s rodinou a s priateľmi

V prvom rade sa treba „odtrhnúť“ od sociálnych sietí či médií, ktoré sú požieračom voľného času. Veď si len priznajte, koľko času trávite na mobile či pred televízorom. Využite teda svoj voľný čas a venujte sa rodine, prípadne zájdite za priateľmi. Nič vás nenaplní viac ako osobné stretnutie a chvíle s najbližšími, kde sú prejavy emócií povolené.

  1. Chcem utrácať menej za šaty

Počuli ste už o slow fashion? Ide o akýsi fenomén, priam revolúciu vo vnímaní módy. Vyznávači slow fashion odmietajú masovú výrobu, veľké obchodné reťazce a sezónne módne kúsky, ktoré o rok skončia v koši. Zaobstarajte si radšej zopár nadčasových kvalitných kúskov, ktoré vám vydržia roky a verte, že ušetríte nielen peňaženku, ale aj našu planétu.

 

  1. Chcem sa menej stresovať a viac relaxovať

Každý prežíva stres inak. Jeden zo stresu priberá, druhý chudne, ale všetci máme v konečnom dôsledku niečo spoločné – ničíme si zdravie. Lenže ako sa nestresovať, ak šéf na mňa v práci vyvíja tlak, deti neustále neposlúchajú, manžel mi nepomáha s domácnosťou? Niekedy je skutočne ťažké vystúpiť z kolotoča povinností, ale treba si uvedomiť, že s podlomeným zdravím toho veľa už neurobíte. Doprajte si preto chvíľku pre seba a relaxujte, prečítajte si knihu, napustite vaňu alebo vezmite celú rodinu a oddýchnite si trebárs v lone tatranskej prírody.

  1. Chcem myslieť pozitívne

Ak si kladiete otázky ako v predchádzajúcom bode, asi ťažko sa nastavíte na vlnu pozitívnej mysle. Skúste sa preto pýtať inak: Mám prácu, ktorá ma baví? Mám zdravé deti, ktoré občas uletia, ale nevymenila by som ich za nič iné? Manžel ma niekedy vytáča, ale vie ma rozosmiať, pomôcť mi v ťažkej chvíli a miluje mňa aj naše deti? Ak ste vo väčšine odpovedali kladne, vaša myseľ sa práve transformuje. A o to vlastne ide, však? 🙂

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi