Pozrite si poradňu módnej blogerky Lenky a zistíte, že oblečením môžete veľa zachrániť.

Farba

Reč je o čiernej, tmavosivej, tmavomodrej či smaragdovej. Je všeobecne známe, že spomenuté tmavé odtiene zoštíhľujú. A ako ich nosiť? Stačí, ak si uvedomíte, čo by ste rady „skryli“, od čoho by ste rady odpútali pozornosť – napríklad širšie boky alebo väčšie prsia. Následne si na dané miesto oblečte kúsok v tmavej farbe, ktorá automaticky zoštíhli a odvráti pozornosť. Funguje to aj opačne! Ak sa vám nejaká časť vášho tela páči a chcete ju zvýrazniť, použite sýtu a žiarivú farbu. Ľahké, nie?

Podpätky

Čím vyššie, tým lepšie! Zapamätajte si, že podpätky nás žienky robia vyššími, zoštíhľujú nás a zlepšujú naše držanie tela. V zime sú mojimi obľúbencami štýlové a momentálne veľmi trendové tmavé čižmy nad kolená, v ktorých moje nohy vyzerajú ako prútiky a pôsobím v nich tiež vyššie. Určite si tiež zaobstarajte lodičky. Pozor! Žiadna platforma alebo plný podpätok, ale klasické špicaté s vysokým podpätkom. Práve to nohe a celej postave lahodí najviac a garantujem vám, že ich vynosíte nielen na plesy, ktoré nás čochvíľa čakajú, ale po celý rok.

Vzory

O vzoroch sa toho už popísalo mnoho a stále sa stretávam s tým, že ich ženy nosia nesprávne. Pretože práve vzory môžu byť skutočnými pomocníkmi v optickom zoštíhlení, no v nesprávnom použití vedia narobiť veľa škody. Napríklad ak by ste si veľmi nápadné vzory obliekli na miesto, ktoré by ste chceli opticky zoštíhliť. Veľa škody môžu napáchať napríklad vzory veľkých kvetov. Naproti tomu také obyčajné prúžky sú skvelými pomocníkmi. Ja mám napríklad kratšie nohy so širšími stehnami a mojou tajnou zbraňou sú nohavice s tenkými zvislými pruhmi. Práve tie dokážu nohy opticky predĺžiť.

Zázračné doplnky

Viete, že aj doplnkami sa dá zakryť nejaké kilo navyše? Napríklad opticky budete vyzerať štíhlejšie, ak budete nosiť len väčšie kabelky, vedľa ktorých budete pôsobiť útlejšie. Pomôcť môže aj správny výber bižutérie – dlhšie visiace náušnice vám opticky zúžia krk, visiace dlhé náhrdelníky zasa krásne predĺžia torzo postavy.

Strih a dĺžka

Možno sa vám zdá, že vyčariť si opticky štíhlejšiu postavu pomocou vhodných strihov a dĺžok oblečenia je olympijská disciplína, no opak je pravdou. Zas a znova si len stačí uvedomiť, akú časť svojho tela považujete za problematickú. Máte kratšie a hrubšie nôžky? Žiaden problém! Stačí, ak si na seba oblečiete napríklad sukňu alebo nohavice s vysokým pásom. Na širšie stehná a boky perfektne funguje aj midi dĺžka sukne v kombinácii s lodičkami s vysokým podpätkom, keďže platí pravidlo, že lem oblečenia by sa mal končiť v užšej časti nôh. Jedným z najväčších ženských omylov je názor, že oblejšia žena by mala nosiť voľné oblečenie, aby tak zakryla kilá navyše, no bohužiaľ to má úplne opačný efekt. Noste oblečenie, ktoré zdôrazňuje postavu, ale nie je príliš obtiahnuté.

 

Autorka: Lenka, www.thestylemon.com

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.