1. Závraty a studený pot – môžu signalizovať problém s krvným obehom. Keď sú cievy zúžené, mozgu sa nedostáva dostatok krvi, preto sa môžu objaviť závraty. Rovnako ale môžu signalizovať aj vysoký krvný tlak, ktorý najčastejšie vedie k infarktom a mozgovým príhodám.
  2. Tlak na hrudi – je najčastejším príznakom infarktu. Je signálom, že srdce nemá dostatok kyslíka, čiže je problém s krvným obehom. Žiaľ, veľa ľudí si tlak na hrudi zamieňa s tráviacimi ťažkosťami.
  3. Nadmerná únava a slabosť – opäť napovedá, že orgány nemajú dostatok kyslíka, teda cievy sú zúžené a prietok okysličenej krvi je preto problematický. Niekedy sa môže vyskytnúť aj ľahšia nevoľnosť, prípadne bolesť či pocit tŕpnutia čeľuste.
  4. Príznaky podobné chrípke – aj tie môžu signalizovať blížiaci sa infarkt. Ide najmä o bolesť svalov a kostí, nadmernú únavu, horúčku, bolesti na hrudníku, kašeľ.
  5. Chronická únava – vždy signalizuje zdravotné problémy. Preto keď vás dlhodobo trápi nadmerná únava, choďte k lekárovi. Môže byť za tým naozaj čokoľvek – cukrovka, rakovina, vážne autoimunitné ochorenia, ale aj blížiaci sa infarkt. Nadmerná únava je typickým príznakom zúžených ciev, ale aj srdcového zlyhávania.
  6. Dýchavičnosť – keď pľúcam chýba kyslík v dôsledku zúžených ciev alebo chorého srdca a zlého prietoku krvi, budete mať problém s dýchaním. Zadýchavanie aj v pokoji či dokonca v spánku je vážnym signálom.
  7. Úzkosť, depresia a nespavosť – všetky tri problémy obyčajne vedú k zvýšenému krvnému tlaku a sú veľmi úzko prepojené s vyšším rizikom infarktu.
 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.