Akácie pôvodne rastú v suchých oblastiach Austrálie, Afriky a Ameriky. Ich kvety sú už od čias našich babičiek obľúbenou súčasťou rezaných kytíc. V poslednom čase sa však tieto rastliny čoraz častejšie objavujú aj v našich záhradách.

Kvety sfarbené žlto alebo smotanovo­bielo sa predávajú ako rezané pod názvom citlivka, ale nemajú nič spoločné s pravou mimózou citlivou. Kvetinári ich hojne využívajú pri viazaní extravagantných, prevzdušnených kytíc. Kvety na vetvičkách vydržia pomerne dlho svieže: dajte ich ale do vázy s teplou vodou, nie studenou. Rastliny milujú čerstvý vzduch, preto by sme ich mali letniť, ako najdlhšie to ide.

Pôda by mala byť skôr kyslá, preto do kvetináča primiešajte substrát pre rododendrony a azalky alebo trochu rašeliny. Vo vápenatej pôde môžu rastliny ochorieť – listy stratia tmavozelenú farbu a sfarbia sa dožlta.

Pri pestovaní v nádobách udržujte pôdu počas rastu rovnomerne vlhkú. Zálievková voda nemá ostať stáť v podmiske. Nevyhnutná je dobrá drenáž na dne nádoby v podobe keramzitu alebo drobných kamienkov. Substrát v nádobe musí byť kyprý.

 

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.