Baran

Živelní Barani mávajú silný korienok a tešia sa relatívne dobrému zdraviu. Mávajú však sklony k bolestiam hlavy, krku a mandlí. Popri nespavosti trpia tiež nervozitou a roztržitosťou. Často mávajú v krvi menej železa, ako je potrebné. Odporúčame im jesť veľa zeleniny, predovšetkým veľa papriky, špenátu a kapusty. Baranom prospeje čaj zo žihľavy pre silnejšiu krv a aj odvar z chmeľu na upokojenie. Pri bolestiach v hrdle je vhodný čaj z čiernej bazy alebo voňavých kvetov lipy.

Býk

Temperamentní, silní a energickí Býci bývajú mimoriadne výbušné povahy. Pri takom stresujúcom spôsobe života sa nemôžeme čudovať, že mávajú časté problémy s trávením, ale tiež angíny a bolesti v hrdle. Vašou najväčšou rastlinnou spojenkyňou je materina dúška. Na boľavé kosti vyskúšajte masť s prímesou kostihoja. Ak vás často pobolieva v hrdle, kúpte si čaj so skorocelom. Skorocel na vás silno účinkuje tiež vo forme chuťovo lahodného sirupu.

Blíženci

Blíženci mávajú sklony k bolestiam v hrdle a k ochoreniam dýchacích ciest. Častejšie trpí aj ich psychika, čo je spojené s bolesťami hlavy. Vyskúšajte proti nim medovku, a ak vám prechádzajú až do migrény, užívajte valeriánu lekársku. Svoje psychické schopnosti, ako sú napríklad pamäť a sústredenie, zlepšujte užívaním cesnaku. Cesnak vám tiež pomôže vtedy, keď už vás dostalo nachladnutie alebo chrípka. Od problémov s trávením vás oslobodí rasca, ale vedzte, že tieto problémy sú veľmi často spojené aj so stresom.

Rak

Citlivé, jemné a vnímavé znamenie Raka trpieva často poruchami trávenia. Posilnite svoje zažívanie čajom z medovky, jazmínu alebo zázvoru. Zázvor vám môže pomôcť aj vtedy, keď vaše zdravie podlamuje nachladnutie. Pri gynekologických problémoch vám pomôže odvar z nechtíka lekárskeho osladený medom. Vášmu znameniu vládnuci Mesiac vás však obdaroval aj bylinkami ako jazmín a kvet lipy. Posilnia vás vtedy, keď cítite, že sa vaša energia začína strácať.

Lev

Silnou aj slabou stránkou vášho znamenia je srdce. Musíte si ho dobre chrániť a starať sa oň. Ak máte problémy s krvným tlakom, vyskúšajte harmanček, ľubovník alebo nechtík. Harmanček, táto slnečná bylinka, vám môže pomôcť ako obklad tiež vtedy, keď máte problém s bolestivými očami. Ak máte problémy s hemoroidmi, vyskúšajte pred spaním nastrúhanú mrkvu.

Panna

Pre znamenie Panny sú vhodné byliny, ktoré uľahčujú trávenie, ako sú aníz alebo rasca. Viac ako iné znamenia by sa mali Panny vyhýbať nezdravej výžive. Počas stresu a pri nervovom vypätí najviac pomáha čaj z levandule. Sušená levanduľa či kvety z čiernej bazy zviazané vo vrecúšku pomôžu svojou vôňou zaháňať únavu a uľahčujú zaspávanie.

Váhy

Váhy mávajú často problémy s obličkami. Popri teplom oblečení vás pred týmito nepríjemnosťami ochránia aj urologické čaje z brezy. Dobre viete, že niekedy pracujete priveľa. Pri veľkom zaťažení potom môžete mať problémy so zaspávaním. Vyskúšajte na noc čaj z materinej dúšky alebo medovky. Bolesti hlavy môže zmierniť železník lekársky.

Škorpión

Škorpióni sú znamenie, ktoré je veľmi zahľadené samo do seba. Nečudujme sa teda, že medzi nimi nájdeme nejedného hypochondra. Ľahko sa rozčúlia a vtedy dokážu byť rastlinní pomocníci nenahraditeľní. Svoju silu vám najviac dá medovka, chmeľ a cesnak. Silné liečivé účinky majú tiež listy z malinčia.

Strelec

Strelci si vďaka svojej veselej povahe z chorôb nič nerobia. Psychické ochorenia sa im vyhýbajú, mávajú však vďaka svojej hravosti a roztržitosti sklon k úrazom. Ak bývajú chorí, najčastejšie mávajú postihnutú pečeň a trávenie. Skúste si posilniť organizmus šalátom z púpavových listov. Vo vašej kuchyni by rozhodne nemal chýbať majorán. Zahnať zlú náladu vám pomôže hrsť vlašských orechov.

Kozorožec

Ak sú Kozorožci unavení, ako prvé sa to prejaví na ich vlasoch a pokožke. Pomôžu im prípravky, ktoré obsahujú alou, ale tiež obyčajný odvar z prasličky. Pomôcť unavenej pokožke môže aj sladká vanilka, ideálne v masti z bambuckého masla. Ak sa objavia bolesti kĺbov, vyskúšajte bylinkové kúpele, napríklad z listov brezy.

Vodnár

Vodnári bývajú kreatívni. Ľahko sa však unavia a potom potrebujú ich nervy bylinkových pomocníkov. Najrýchlejšie psychické sily regeneruje čaj z medovky. Ak je už bolesť hlavy neúnosná, odporúča sa Vodnárom siahnuť po kvapkách z kozlíka. Proti tráviacim problémom sa osvedčil bylinný čaj s prímesou majoránu.

Ryby

Ryby majú sklony k tomu, aby odplávali do iných svetov, mimo reality. V krajných prípadoch potom siahajú k rôznym závislostiam a návykovým látkam. Návrat do skutočného života im môže uľahčiť čaj z hlohu. Na lepšie trávenie sa osvedčilo používať veľa rasce. Proti nachladnutiu Rybám zaberú mäta, zázvor alebo podbeľ. Viac živín nájdu v rastlinách, ako sú fazuľa, špenát, chren a v rôznych druhoch šalátov.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.