Vyrobte si liečivú vodu

Staroba sa začína vráskami, ktoré sa tvoria, keď telo vysychá. Zabráňte tomu pitím „štruktúrovanej“ vody. Vodu z fľaše alebo vodovodného kohútika  dajte v nádobe na 2 – 3 hodiny zmraziť (pri –4 °C). Len čo voda zamrzne, prerazte ľad a vodu zlejte. Získate vodu, ktorá má rovnaké vlastnosti ako voda vnútri našich buniek. Čistí telo od škodlivín a usadenín.

 

Otužujte sa

Chytíte každú virózu? Pomôže vám chôdza naboso. Najskôr doma a asi po mesiaci aj v prírode, napríklad v parku alebo záhrade. Nech je akékoľvek počasie! S prvými prízemnými mrazíkmi choďte po srieni (30 sekúnd) a neskôr to pokojne skúste aj na snehu (asi minútu). Po návrate domov si oblečte teplé ponožky. Môže sa stať, že viróza vás ešte prepadne, no bude slabá a krátka.

Skúste občas zadržať dych

Dýchanie a trávenie spolu úzko súvisia. Dýchaním zásobujeme telo kyslíkom. Čím viac kyslíka zadržiavame v bunkách, tým menej ho potom máme k dispozícii pre ďalšie dôležité procesy, ktoré prebiehajú v tele, vrátane premeny živín a spaľovania tukov. Ak potrebujete schudnúť, zadržte niekoľkokrát denne dych na 30 sekúnd. Doma často vetrajte a usilujte sa tráviť veľa času na čerstvom vzduchu.

Používajte ocot

Jablčný ocot má vďaka svojmu zloženiu vynikajúce liečivé vlastnosti. Obsahuje kyselinu jablčnú, ktorá pri reakcii s vitamínmi a minerálmi vytvára glykogén. To je látka, ktorá reguluje menštruačný cyklus, zlepšuje stav ciev a priaznivo ovplyvňuje tvorbu červených krviniek. V jablčnom octe je aj veľa draslíka, ktorý upokojuje nervy a vyrovnáva hladinu hormónov. Ocot môžete používať ako doplnok do šalátov alebo ho len popíjať s vodou (na pohár vody asi 2 lyžičky). Zvonka pôsobí aj proti kŕčovým žilám. Inhalácia zasa pomáha pri bolesti hlavy: do hrnca nalejte vodu, pol pohára octu a povarte.

 

Jedzte len posediačky

Aj vy máte vo zvyku brať si so sebou k televízii misku slaných čipsov alebo iné dobroty? Aj keby ste ich vymenili za ovsenú kašu s ovocím, je to stále zle. Pri pozícii poležiačky sa totiž telo prepína do spánkového režimu (hoci bdiete), keď sa jedlo netrávi, ale mení sa priamo na tuk. A nám potom pribúdajú nežiaduce kilogramy.

Pomeľte si škrupinky

Konzumácia vaječných škrupín posilňuje kostné tkanivo, pomáha pri nespavosti a zlej nálade. Ponorte ich na 5 minút do vriacej vody, nechajte vyschnúť a pomeľte v mlynčeku na kávu. Užívajte 1 gram denne.

Kráčajte po pätách

Ak máte možnosť, dajte si po každom jedle niekoľko minút chôdze po pätách. Vďaka tomu bude do žalúdka prúdiť väčšie množstvo krvi a tým sa zlepší proces trávenia. Organizmus lepšie využije výživné látky a bude viac spaľovať tuky.

 

Dajte si 200 citrónov

Znie to trochu „divoko“, ale funguje to. Počas tejto očistnej kúry treba vypiť šťavu z 200 citrónov. Samozrejme, nie naraz, ale postupne: 1. a 12. deň 5 citrónov, 2. a 11. deň 10 citrónov, 3. a 10. deň 15 citrónov, 4. a 9. deň 20 citrónov, 5., 6., 7. a 8. deň 25 citrónov. Posilníte obličky, doplníte vitamíny, zrýchlite metabolizmus.

 

Cmúľajte olej

Ráno nalačno zoberte do úst lyžicu slnečnicového oleja a omáľajte ho asi 25 minút v prednej časti úst. Potom ho vypľujte, neprehĺtajte! Bude úplne biely a zmení aj konzistenciu. V ústach do seba totiž naberie mnoho choroboplodných zárodkov.

 

Pite 20 minút pred jedlom

Väčšina z nás bežne pije počas jedenia. To však vedie k poruchám nielen tráviaceho, ale aj hormonálneho systému. Človek potom tučnie doslova aj z vody. Naučte sa preto piť najneskôr 20 minút pred jedlom alebo až 1,5 hodiny po jedle. Možno vám to pripadá ako nepodstatné, ale ak to budete určitý čas dodržiavať, čoskoro sa zbavíte nechcených kilogramov.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.