Cestujte vždy, keď sa dá

Na cestách si nielen oddýchnete, ale veľa sa naučíte. Cesty otvárajú obzory, oblažujú dušu. Nebojte sa cestovať sama, je to výborný spôsob sebapoznania.

Skoncujte so zlými vzťahmi

Zostávať s niekým len preto, lebo sa bojíte samoty, je hlúposť. Zlé vzťahy sa podpisujú na našej psychike, našom sebavedomí, na celom našom živote. Držia nás pri zemi a nedovolia nám lietať.

Skoncujte so zlou prácou

Sme otrokmi svojich účtov a hypoték. Preto často zostávame v práci, ktorá nás nebaví a kde nemáme šancu vyrásť. Sme schopní trpieť despotických šéfov a závistlivých kolegov. Stoja tie peniaze naozaj za to? Po rokoch zistíte, že nie! Ušetrite si tie roky aj nervy a odíďte skôr.

Prestaňte sa všetkého báť

Nebojte sa pokúšať osud, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, skúšať nové veci aj keď možno neprinesú úspech, siahnuť po každej príležitosti, aj keď to nakoniec nedopadne tak, ako by ste chceli. Vďaka tomu všetkému rastieme. Nedržte sa pri zemi len kvôli tomu, čo sa možno raz stane. Väčšina našich obáv sa totiž nikdy nenaplní.

Kašlite na to, čo si myslia druhí

Žite vlastný život a napĺňajte vlastné predstavy o tom, čo vás robí šťastnou. Nestarajte sa o to, čo si o vás myslia druhí alebo čo by z vás chceli mať.

Menej pracujte

Aj keď vás práca napĺňa a teší, zmysel života hľadajte aj inde. Nestavajte prácu na piedestál, neodsúvajte kvôli nej svoj skutočný život, partnera, deti, priateľov či koníčky. Vždy si nájdite dosť času na oddych a na veci, ktoré milujete.

Menej sa ponáhľajte

Čo sa tak veľmi snažíte dohoniť? Zastavte sa na chvíľu, aby vám neuniklo to podstatné. Vychutnávajte si bežné momenty, vôňu dažďa, slnečné lúče, chuť kávy… Buďte vždy prítomná v danom okamihu.

Držte svoj mozog na uzde

Žijeme v dobe, keď veda a technika sú oveľa viac ako pocity a emócie. Vládne nám mozog. Skúste ho však držať na uzde. Dôležité rozhodnutia robte srdcom a verte svojej intuícii.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.