Počúvajte vnútorný hlas

Chcete sa presťahovať? Predstavte si svoj nový byt. Ako sa cítite? Štúdie ukazujú, že ľudia sú so svojím rozhodnutím spokojnejší, keď sa spoľahnú na vlastné pocity. Čím viac sa na ne budete spoliehať, tým lepšie si ich vycibríte. Vyskúšajte to!

Zharmonizujte rozum a cit

Kúpa drahých topánok vás síce poteší, ale ak je vaše konto prázdne, nebolo vaše rozhodnutie správne. Samozrejme, že aj racio hrá dôležitú úlohu. Keď skĺbite pocity a rozum v správnej miere, môžete byť jedine spokojní so svojím rozhodnutím.

Doprajte si dostatok času

Výpoveď? Rozchod? Ak máme urobiť rozhodnutie s ďalekosiahlymi dôsledkami, potrebuje naše podvedomie čas, aby spracovalo alternatívy. Zozbierajte všetky pre a proti, môžete si ich aj napísať na papier, vyspite sa na to a až potom urobte rozhodnutie. Niet sa kam ponáhľať.

Poraďte sa s ľuďmi, ktorým dôverujete

Často máme klapky na očiach a vidíme len to, čo by sme radi videli. Aby sme tomu zabránili, je dobré vypočuť si názor aj niekoho iného. Možno niekto z okruhu vašich známych riešil podobný problém.

Buďte odvážni

Často odsúvame rozhodnutie zo strachu, že urobíme chybu. Psychológovia sa však domnievajú, že následky väčšinou nie sú také dramatické, ako sme sa obávali. Oplatí sa teda odhodlať sa na niečo nové. A kto nerobí chyby, akoby ani nežil…

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.