Cvičenie si vždy naplánujte týždeň dopredu. Určite si presne dni, kedy budete chodiť cvičiť, a napíšte si ich do diára, rovnako ako si zapisujete pracovné povinnosti alebo kontrolu u lekára. Pred cvičením si stanovte určité reálne ciele: Chcem behať dvakrát týždenne 30 minút. Budem chodiť posilňovať 2x týždenne. Cvičebné ciele typu „Chcem v plavkách vyzerať ako modelka“ príliš nefungujú. Konkrétne ciele sú najlepšou motiváciou. Pri dodržaní konkrétneho plánu sa odmeňte, napríklad si kúpte nový kus oblečenia alebo si zájdite na masáž.

Dôležité tiež je nájsť si vhodné cvičenie. Nemusíte pritom tráviť každý deň hodiny v posilňovni. Stačí si nájsť dvakrát až trikrát do týždňa aspoň polhodinku na aktivitu, ktorá vás baví. A aj tu platí, že vo dvojici sa to lepšie ťahá. Začnite cvičiť s kamarátkou. Navzájom sa budete motivovať a hodnotiť cvičebné a telesné pokroky. Navyše si po cvičení môžete zájsť na kávu a prebrať posledné klebety.

Môžete tiež chudnúť pri televízii! Výhovorky typu „dnes nemôžem, dávajú môj seriál,“ neplatia. Gauč alebo kreslo vymeňte za rotoped či bežecký pás a kalórie spaľujte pri sledovaní svojich obľúbených relácií.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.