Ponáhľajte sa pomaly

Hoci toho chcete stíhať stále veľa, uvedomte si, že vaše telo potrebuje aj oddych. Zrýchleným tempom života dosiahnete len to, že budete starnúť rýchlejšie.

 

Radujte sa

Hoci smiech pridáva vrásky, sú to vrásky pekné na rozdiel od tých, ktoré sa tvoria, keď máte zachmúrený výraz. Radosť zo života dodá iskru do očí, napriami postavu, presvetlí pleť a pozitívnym spôsobom ovplyvní správanie.

 

Nezanedbávajte vzhľad

Nie je jedno, či vám odrástla farba pri korienkoch vlasov, alebo sa vám rozmazal mejkap, alebo máte šaty, v ktorých vyzeráte podstatne tučnejšie, než ste. Mladistvý vzhľad si udržíte jedine tak, že vám nebude ľahostajný. V dobre padnúcom oblečení sa budete cítiť omnoho lepšie a odrazí sa to aj na vašej mysli.

Trénujte mozog

Učte sa stále niečo nové, nebojte sa neznámej techniky a pracovných postupov, lúštite krížovky, študujte jazyky alebo čokoľvek iné, mozog nesmie zlenivieť. Skúste výlety, stretnutia s priateľmi, návštevu múzeí alebo cestovanie.

 

Žite harmonicky

Jednota tela a mysle je dôležitá. Síce sa to ľahko povie, ale horšie dosahuje. Ideálny stav je ten, keď sa zároveň dobre cítite v duši a súčasne dobre pôsobíte aj navonok. Harmonizovaný jedinec vždy vyzerá mladšie.

Nestrácajte dobrú náladu

Každý večer si líhajte s tým, že zajtra ráno sa zase začne krásny deň, že vás v živote ešte čaká mnoho pekných zážitkov a že to, čo je teraz nepríjemné, časom pominie.

 

Vážte si samých seba

Pozrite sa do zrkadla, narovnajte sa, stiahnite ramená, zdvihnite hlavu a usmejte sa sám na seba a povedzte si: Som šikovný, schopný, spokojný, skrátka sebavedomý. Hneď budete vyzerať o čosi mladšie. Opakujte si to každé ráno a kedykoľvek to potrebujete.

Spite doružova

Poruchy spánku sú dosť časté, ale kto zle spí, je unavený a vyzerá staršie. Pravidlá spánkovej hygieny sú všeobecne známe a nájdete ich aj na internete.

Láska v každej podobe

Láska môže byť zdrojom večnej mladosti. Povzbudzuje vtedy, keď je šťastná, vyrovnaná a opätovaná. Zahŕňajte ňou svojho partnera, rodinu, deti, vnúčatá i domácich miláčikov. Vráti sa vám.

 
Instagram

Páčil sa vám článok? Ohodnoťte ho tu

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

O autorovi

Vydavateľstvo BAUER MEDIA SK vzniklo v roku 2007 ako dcérska spoločnosť svetovej skupiny BAUER MEDIA GROUP s viac ako 135 rokov trvajúcou tradíciou, ktorá zaujíma popredné miesto na trhu s komerčnými tlačovými titulmi v Nemecku, Veľkej Británii, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, USA, Číne atď. Mediálna skupina BAUER MEDIA GROUP sa okrem vydávania časopisov a publikácií orientuje aj na digitálne médiá a prevádzku TV a rádiových staníc. Na Slovensku do mediálnej skupiny patrí okrem vydavateľstva aj nezávisle fungujúce populárne Rádio Expres.